Новини » Економіка

Позиція АП: Треба відкласти запровадження ринку електроенергії до 1 липня 2020 року

ZIK

До початку роботи ринку електроенергії в Україні залишається 15 робочих днів, але поки ні в кого немає розуміння, як він працюватиме. Особливо, це стосується покупців, продавців, споживачів, трейдерів.

Про це на брифінгу, який транслював телеканал ZIK, сказав представник президента України у Кабміні Андрій Герус. 

«У питанні нового ринку електроенергії існує багато ризиків, перш за все, цінові та технічні. Також можуть відбуватися збої в ціноутворенні на деяких сегментах ринку, бо неможливо, щоб зводилися фінансові баланси, а також нормативно-правові ризики», – сказав Герус.

Він зазначив, що на сьогодні саме нормативно-правова база не врегульована, а до початку роботи ринку електроенергії залишається 15 робочих днів. І це проблема.

«Документи треба прийняти, прочитати та зрозуміти, як за новою системою працювати. Адже ризиків дуже багато і основний фактор, мабуть, те, що абсолютна більшість учасників ринку – покупців, продавців, споживачів, трейдерів – просто не розуміють, як все працювати з 1 липня», – вважає він.

Тому він наголосив, що це питання варто відтермунвати і вже в наступному році запустити ринок електроенергії на повну потужність.

«На мою думку, неправильно робити експеримент, а треба добре підготуватися. Тобто скласти помісячний план підготовки і тоді з 1 липня наступного року правильно і якісно увести цю реформу в дію для того, щоб вона могла отримати позитивний результат», – прокоментував він. 

Нагадаємо, у Верховній Раді України зареєстрували законопроект президента Володимира Зеленського щодо запровадження нового ринку електроенергії.

До слова, раніше ЄС та низка міжнародних фінансових партнерів рекомендували Україні відкласти впровадження нового ринку електроенергії. Світовий банк рекомендував запустити новий ринок електроенергії 1 жовтня. Loading...