Новини » Політика

Одноосібність влади Зеленського перерветься після призначення прем'єра, – Гримчак

ZIK

Не залежно від того, хто після формування нового уряду стане прем'єр-міністром, через деякий час ця людина усвідомить, що за своєю посадою і можливостями є першою особою в державі.

Таку думку в ефірі авторської програми Остапа Дроздова «Прямим текстом» на телеканалі ZIK висловив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак.

Він пригадав, що другий президент України Леонід Кучма мав величезне бажання отримати можливість розпускати Верховну Раду.

«Значною мірою, Україна як демократична держава збереглася завдяки тому, що завжди була Верховна Рада, куди потрапляли люди, які, навіть будучи у меншості, відстоювали свої принципи, боролися. Тому ми не пішли тим шляхом, яким пішли Білорусь і Росія», – певен урядовець.

Він також підкреслив, що теоретично у парламенті може бути більшість, яка підтримуватиме Зеленського, однак все може змінитись після призначення нового прем'єра.

«Я більшу частину свого життя жив на Донеччині. Там головним є голова ОДА, а всі решта просто вистроюються під нього. Мені завжди подобалось те, що у Києві завжди було декілька центрів впливу. Тоді був президент Кучма, а на противагу йому був прем'єр», – зазначив Юрій Гримчак.

Так, за його словами, хто б тоді не був прем'єром – Ющенко, Янукович, Лазаренко, Кінах та інші – усі вони, завдяки своїй посаді і можливостям, були одним з центрів впливу.

«Завжди опозиція в конкретній ситуації обирала, кого їй краще підтримати. Крім того, Верховна Рада завжди була серйозним центром впливу. Сьогодні буде те саме – стане людина прем'єром, а з часом вона зрозуміє, що за своїми повноваженнями і можливостями є першою людиною в державі», – резюмував заступник міністра.

Нагадаємо, нардеп Олена Сотник висловила переконання, що Володимиру Зеленському буде комфортно брати у прем'єри не політика, аби той не вів політичних ігор.

Читайте більше новин на тему: Володимир Зеленський

Loading...