Новини » Політика

Нові обличчя: «Голос» зізнався, що має у списках вихідців із БПП

ZIK

Отримати перемогу в мажоритарних округах дуже важко – там виграють «місцеві феодали» завдяки гречці, грошам та корупції. У народних депутатів більше шансів їх змістити, адже ці політики «підсвічувались» протягом 5 років, люди їх хоча б впізнають.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив програмний директор партії «Голос» Павло Кухта.

Він заявив, що партія «Голос» не має жодного стосунку до політичних проектів Петра Порошенка. Мовляв, у ВР політсила Вакарчука налаштована співпрацювати із новими проєвропейськими політичними демократичними проектами.

«Єропейська солідарність», здається, є просто наступником БПП, тому під ці критерії вона не підпадає», – заявив Кухта.

Однак, політичний експерт Олександр Антонюк зауважив: на мажоритарних округах від «Голосу» є ціла низка нардепів-вихідців із БПП.

«Тому, якщо говоримо про певну послідовність, особливо – неучасть в проекті «Голос» народних депутатів, то вона б мала бути. Давайте перестанемо бавитись в популізм», – заявив Антонюк.

Водночас політолог Олексій Якубін додав: окрім прізвищ кандидатів, не побачив різниці між «Голосом» і «Європейською солідарністю» Порошенка.

«Програмно ви нічим не відрізняєтесь», – дорікнув Якубін.

До того ж, за його словами, у списку «Голосу» є, щонайменше, двоє заступників міністрів епохи Порошенка.

«Заступник міністра – це велика посада», – підкреслив політолог.

Та, за словами Кухти, їхня програма є доволі детальнішою, ніж у ЄС та навіть «Слуги народу» – вона більша та глибша.

«Ми декларуємо готовність йти на реальні заходи з деолігархізації, реальні антимонопольні заходи», – підкреслив Кухта.

Натомість у «Європейської солідарності» цього немає.

«Більше того, вони були 5 років у Верховній раді і ми всі бачили, як працював Антимонопольний комітет», – зауважив Кухта.

Що ж до заступників міністрів часів Порошенка, він наголосив: це посадовці із уряду реформаторів, які «намагались рятувати країну, коли вона сипалась».

«Ну так, є. Там було доволі багато професійних людей і це добре. Який стосунок вони мають до БПП? Вони прийшли працювати в уряд Яценюка на технічні посади заступників міністрів. Це насправді дуже умовна політична посада, я працював в уряді і знаю, як це відбувається», – запевнив представник «Голосу».

Він додав: протягом останніх 5 років нардепи були «підсвічені», займались політикою, є знайомими людям, тож мають певні шанси на мажоритарних округах.

«Мажоритарні округи вигравати дуже важко – там виграє гречка, гроші і корупція. Там сидять місцеві феодали, які спокійно проходять, їх потрібно намагатись хоч якось змістити. У нардепа більше шансів це зробити в силу того, що людина має відомість», – вважає Павло Кухта.

Як повідомлялось раніше, лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук заявив, що його нова партія «Голос» не буде об’єднуватися з іншими політичними партіями.

Читайте більше новин на тему: вибориLoading...