Новини » Політика 14 червня, 2019, 16:18
НКРЕКП може функціонувати, але треба змінити процедуру створення і призначення осіб на посади, – Герус
ZIK
ZIK

Сьогодні Конституційний Суд визнав, що НКРЕКП була створена у неконституційний спосіб, а її статус і спосіб формування не відповідають Конституції. Але, попри це, такий орган міг би існувати, навіть з такою ж назвою, але зміненою процедурою його створення і призначення осіб на посади. І допомогти у цьому зможе ухвалення нового закону.

Про це на брифінгу, який транслював телеканал ZIK, сказав представник Президента України у Кабміні Андрій Герус. 

«Рішення КСУ стосується майбутнього і вступає в дію з 1 січня 2020 року. Тому наразі комісія НКРЕКП може ухвалювати рішення до кінця цього року. Але це також дає можливість внести відповідні законодавчі зміни і таким чином врегулювати ситуацію у відповідності з Конституцією», – сказав Герус.

За його словами, ситуація наразі є не дуже приємною, адже це є спадком минулої влади. Тому наступні декілька місяців будуть дуже напруженими.  Але також треба врахувати, що Конституційний суд не мав на увазі те, що саме НКРЕКП не може встановлювати тарифи.

«Йшлося про те, що створений орган НКРЕКП не відповідає Конституції. Тому він може існувати, навіть, з такою ж назвою, але має бути змінена процедура призначення і створення», – розповів він.

Він вважає, що це можна зробити за допомогою ухвалення нового закону, який передбачатиме іншу процедуру призначення, де не Кабінет міністрів буде займатися тарифоутворенням, а тарифний орган, створений Кабміном. Тому зміни дуже потрібні.

«В цій ситуації ми бачимо правильним те, щоб в Конституції були передбачені регулятори, які не будуть частиною виконавчої влади, а якраз регуляторами зі спеціальним  статусом. Якщо це в Конституції буде передбачено, то питання буде зняте», – додав він.

До слова, сьогодні  Конституційний Суд визнав неконституційними низку положень Закону «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг». Зокрема, у справі, яка розглядалася за поданням 46 народних депутатів, КС вирішив, що НКРЕКП була створена у неконституційний спосіб, її статус і спосіб формування не відповідають Конституції.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-16 18:18 :37