На Марсі помітили логотип з фільму «Стар трек»

Фото: NASA/JPL-Caltech/University of Arizona

Багатофункціональна автоматична міжпланетна станція Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) сфотографувала на поверхні Червоної планети логотип Зоряного флоту – вигаданої державної організації у всесвіті фільмів «Стар трек».

Про те, як він утворився, розповіли співробітники Університету Арізони, пише Naked science.

На Марсі не раз виявляли незвичайні предмети, які людям можуть щось нагадувати. Наприклад, ложку, особу або русалку. Зараз станція MRO за допомогою камери HiRISE зафіксувала логотип Зоряного флоту, відомого багатьом шанувальникам фільмів саги «Стар трек».

Фахівці Космічного агентства помітили, що це відкриття – лише цікавий збіг. Вони пояснили, як могла утворитися така форма.

«Давним-давно на цьому місці знаходилися дюни в формі півмісяця. У якийсь момент відбулося виверження. Лава розтеклася по рівнині і навколо дюн, але не накрила їх цілком. Вона затверділа, але дюни залишилися у вигляді невеликих островів. Вітер продовжував дути. Зрештою піщані насипи, які раніше були дюнами, розвіялися, залишивши тільки ось ці «сліди» на лавової рівнині. Їх часто називають «зліпками дюн», так як вони говорять про те, де раніше знаходилися дюни, оточені лавою», – кажуть вчені.

Нагадаємо, NASA запустила онлайн-трансляцію збірки марсохода, який побуває на Червоній планеті.Loading...