Лікбез по парламенту: Чаплига звинуватив «Слугу народу» у важкому злочині

ZIK

Якщо партія «Слуга народу» робила кілька з’їздів, під час яких списки змінювали уже після їх оприлюднення, це грубе порушення. Представник команди Зеленського Святослав Юраш практично у цьому зізнався.

Про це в ефірі проекту «Народ проти» в ефірі телеканалу ZIK заявивив політичний консультант Михайло Чаплига.

Представник команди Володимира Зеленського Святослав Юраш розповів, що був лише на одному з’їзді партії «Слуга народу».

«Зрозумійте, всі елементи процесу щодо нової партії в українському законі – доволі складні. Я не юрист і не поясню, де я мав бути, де ні. Я був оголошений у цьому першому з’їзді, відповідно, на з’їзди більше не приходив», – розповів Юраш.

Водночас Михайло Чаплига вирішив провести «лікбез» молодому політику.

«Колись, дуже давно, чинний голова Адміністрації Президента Богдан був кандидатом у депутати від партії БПП. Він вже майже зайшов у той парламент, але так його не хотілося там бачити – вони посварились до цього часу. Тоді в Раді ухвалили так званий феодальний закон», – розповів Чаплига.

Він пояснив: лідери партій вимагали отримати можливість коригувати списки після виборів.

«Володарі партійних списків – лідери партій, які там сидять і продають списки, – кажуть: «тут ми місця попродавали, а товариші неправильно поступають у Раді. Давайте, ви вернете нам право «чистити» їх вже після виборів», – зазначив експерт.

Потім же, за його словами, списки захотіли чистити ще до виборів.

«Беремо і вставляємо 10 штучок гарних обличь, потім після цього – спонсорів, всі люди бачать гарні обличчя, та за два дні проводимо з’їзд – і їх вже немає. Скажемо, що вони погано працювали, а в Раду заходять якраз ті, хто оплатив це свято», – наголосив Чаплига.

Однак він зауважив: щоб викинути людей зі списків, потрібно провести ще один з’їзд, на якому провести відповідне голосування.

«Тому, чи розумієте ви, що щойно зробили заяву про вчинення злочину? До того ж – важкого злочину, якщо людей повикидали», – заявив Чаплига.

Своєю чергою Юраш порадив Чаплизі йти «до одного місця – там, де оформляють заяву про злочин».

«У нас в Україні унікальна ситуація та унікальні перепони, ми сформуємо нову силу, яка виграє унікальну більшість у цьому парламенті. Ми покажемо, що цією більшістю можемо щось робити, а не просто сперечатись або битись із кимось», – підкреслив Святослав Юраш.

Як зазначалось, вчора партія «Слуга народу» обновила список кандидатів – замість тих, кого виключили, представили інших.

 Loading...