Новини » Світ 14 червня, 2019, 6:49
Конгрес США розгляне санкції проти «Північного потоку-2» та інших російських газопроводів
Конгрес США. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Конгрес США. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Сенатор Джон Баррассо вніс до американського Конгресу законопроект, яким передбачено введення обмежувальних заходів відносно проекту «Північний потік-2» та інших російських газопроводів.

Про це йдеться в заяві прес-служби сенатора, повідомляє Сегодня.

Законопроект передбачає введення санкцій проти «Північного потоку-2», за яким буде транспортуватися газ з Росії до Німеччини, а також проти інших російських газопроводів.

«Закон про співпрацю в галузі енергетичної безпеки з союзниками в Європі, або Акт ESCAPE зміцнює енергетичну безпеку, надаючи їм стабільну і надійну американську енергію», – вважає сенатор.

У документі підкреслюється, що «деякі європейські союзники США все більше залежать від російського газу, і Росія продовжує підривати мир і безпеку в Європі за допомогою різних механізмів, включно з використанням енергії як геополітичного зброї».

Нагадаємо, «Північний потік – 2» мав пройти Балтійським морем, з’єднавши постачальників у Росії зі споживачами в Європі в обхід України, його протяжність складе понад 1,2 тис. км. Передбачається, що пропускна здатність газопроводу складе 55 млрд куб. м газу на рік.

У травні міністр енергетики США Рік Перрі в ході візиту до Києва заявив, що Адміністрація США планує ввести санкції проти проекту «Північний потік – 2». У відповідь заступник міністра закордонних справ РФ Олександр Грушко назвав подібні заяви «непридатним політичним інструментом».

Водночас у Києві заявили, що санкції з боку США допомогли б Україні зберегти транзит російського природного газу через свою територію.

Російський проект вже зіткнувся з труднощами прокладки в Європі, тому термін запуску «Північного потоку – 2» перенесли на другу половину 2020 року. На відстрочення вплинула Данія. Копенгаген досі не погодив маршрут трубопроводу. Оператор Nord Stream 2 чекає відповіді вже за третім варіантом маршруту – таким чином Данія більше двох років не дає «добро» на проект.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 00:59 :02