Новини » Політика 14 червня, 2019, 16:13
Ідеї команди Зеленського про двопалатний парламент – це голе теоретизування, – експерт
ZIK
ZIK

У двопалатному парламенті є сейм – нижня палата і сенат – верхня. Остання відбирає певні повноваження у президента. Зокрема, ті, що стосуються права вето і деяких кадрових призначень.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва, експерт з питань зовнішньої та внутрішньої політики України Володимир Горбач.

«Двопалатний парламент є в унітарній державі Польща. В сеймі – нижній палаті – 460 депутатів, у сенаті ще сотня. Тобто, теоретично, така модель може працювати», – каже Володимир Горбач.

Політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва наголошує: сенат особливий тим, що бере на себе частину президентських повноважень.

«Президентське право вето дістається сенату. Він може голосувати, підтверджувати всі закони. Це ускладнює законодавчу процедуру, бо робить її двоетапною. Також сенат може впливати на кадрові призначення, перебираючи цю функцію від президента», – розповідає експерт.

В класичному розумінні, верхня палата має послаблювати інститут президента, пояснює експерт з питань зовнішньої та внутрішньої політики України .

«У Володимира Зеленського про це говорять. Я думаю, що це вплив Кучми і цієї епохи, коли був референдум 2001 року. Не зовсім зрозуміло, навіщо цю тему підняли саме зараз. Враження, що команда Зеленського лише починає дізнаватися, як все працює. Неначе неофіт, який сів за кермо авто і дивиться, за що смикати», – порівнює Володимир Горбач.

Ідеї команди Зеленського – це голе теоретизування, яке відірване від реальної ситуації нашої країни, переконаний аналітик.

«Я вважаю, що в умовах війни, геополітичної нестабільності – Україна не має права на експерименти такого роду. Можна договоритися до того, що президента обиратимуть в парламенті і він виконуватиме церемоніальні функції. Теоретично, це теж працює в багатьох країнах Європи. Однак зараз розмови про це шкодять. Гадаю, що у майбутньому, я був би не проти двопалатного парламенту, але для цього мають бути і причини, і умови», – додає експерт.

Нагадаємо, експерт із конституційного права Богдан Бондаренко переконаний, що впровадження двопалатного парламенту в умовах окупації не віщує нічого хорошого.

Читайте більше новин на тему: Володимир Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-16 10:14 :09