Новини » Політика 1379 Читать эту новость на русском

Головне з інтерв’ю начальника Генштабу ЗСУ Хомчака: Іловайськ, припинення вогню та співпраця з Коломойським

Головне з інтерв’ю начальника Генштабу ЗСУ Хомчака: Іловайськ, припинення вогню та співпраця з Коломойським
ZIK

Начальник Генерального штабу Збройних сил України Руслан Хомчак переконує: під Іловайськом у 2014-му не захищав ні свої приватні інтереси, ні Ігоря Коломойського. Мовляв, був там лише за рішенням військового командування. Крім того, запевняє: співпрацював із Коломойським, як і з 10 іншими очільниками обласних держадміністрацій.

Телеканал ZIK відібрав найцікавіші заяви Руслана Хомчака у проекті «Стежками війни» (прямі цитати подані у лапках).

Після мого призначення часто запитували, чи ми не змінимо курс, яким ішли. «Для мене це дивно. Чим моє призначення викликає стільки запитань саме щодо того, чи ми не змінимо курс? Таке питання навіть не стоїть. Звичайно ж, нічого міняти ми не будемо.

Президент Зеленський переконався, що припинити вогонь на Донбасі можливо. «Поїздка Президента на лінію зіткнення у Станицю Луганську була однією з перших. Там він на власні очі побачив ділянку розведення, яке повинно відбутись».

Розведення сил у Станиці Луганській буде першим кроком для припинення вогню. «Такий крок дозволить показати, що це можливо».

Розведення військ поблизу Станиці Луганської таки відбудеться. «Можливо, та сторона просто не була готова, що ми так швидко захочемо це зробити. Ми оцінюємо так, що вони просто не були готові».

Заяви «Азову», що їм не дозволили оборонятися, можуть бути просто такою тактикою. «Якщо все добре, то вони герої, а якщо у них щось не виходить – винен хтось інший».

Наказів «не воювати» чи не «стріляти у відповідь» ніхто нікому не давав. «Військовим треба воювати і виконувати накази, які їм дають».

У 2014 році Десантно-штурмові війська, які їхали на Майдан, мені не підпорядковувались. «Накази вони отримували з Генерального штабу. Вони не їхали на Київ. Військові погрузились в ешелони, але ті були заблоковані людьми. Військові так виконували наказ, щоб його не виконати».

До теми оцінювання військових операцій варто повернутися, коли закінчиться війна. «Якщо ми зараз будемо оцінювати, що вийшло, то просто дамо ворогу в руки ті питання, над якими ми працюємо».

Під Іловайськом я не захищав нічиї приватні інтереси. «Я туди потрапив і залишився там, згідно рішень військового керівництва. Я навіть не звертаю уваги на тих, хто придумує різні нісенітниці на ці теми. Це якісь проплачені акції».

У моїх свідченнях щодо Іловайська за 5 років нічого не змінилося. «Я знаю все, як було. Я, мабуть, знаю більше всіх, адже кожен, хто говорить, бачив ситуацію у своєму розрізі. Я як керівник спілкувався з Києвом, з усіма. Відповідно, ухвалював рішення, віддавав накази».

Ми повинні дізнатися, хто винен в Іловайській трагедії. «Я б задавав питання не тільки, хто винен, а чому взагалі це сталося. Хай слідство покаже, які були дії, завдання, звідки там взялися добровольчі батальйони, спецпідрозділи міліції».

Я співпрацював не лише з Ігорем Коломойським, а з керівниками 11 обласних держадміністрацій. «Наша службова співпраця продовжувалась до того моменту, поки у лютому 2015-го мене не призначили в Київ».

Коломойський вживав усіх заходів, щоб захистити Дніпропетровську область. «Під його керівництвом область стала настільки українською, що я був приємно здивований. Здивувало, що так раптом можна підняти патріотичний дух, любов до своєї області і бажання її захистити».

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...