Новини » Політика 14 червня, 2019, 3:28
Ексчлен Венеційської комісії звинуватила Президента в тиску на Конституційний Суд
ZIK
ZIK

Команда Президента України відправила главу держави в Конституційний Суд, щоби він під час провадження робив політичні заяви.

Це заявила член Венеційської комісії від України у 2009-2013 роках Марина Ставнійчук у ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK.

Пані Ставнійчук зауважила, що фактично проігнорувавши зміну виборчої системи та формування нового якісного парламенту, влада вирішила не змінювати нічого у виборчому законодавстві, адже зваживши на свої рейтинги, наважилася йти на позачергові вибори.

«Коли команда Президента України відправила главу держави в Конституційний Суд, щоби він під час провадження робив політичні заяви, то кожен свідомий політик і юрист у такій ситуації розуміє, що це тиск на суд, за який є кримінальна відповідальність.

Натомість якщо Президент заявив, що йде у Конституційний Суд, то я особисто, якщо бути відвертою, думала, що він буде захищати свій указ щодо тих вимог, які є в провадженні та Конституції. Але ж ні – прийшов, під час клопотань виступив із відповідною політичною заявою і покинув Суд, вказавши що залишається його представник», – дивується Марина Ставнійчук.

Відтак, застерігає експерт, потрібно дуже виважено слідкувати за кожною ініціативою, заявою та словом, які сьогодні закидаються у публічний простір.

«Сьогодні дочасно розпускають парламент, але при цьому не вжили жодного кроку, щоби змінити виборчу систему. До того ж тут же починають робити заяви по двопалатний парламент. Тому у всьому має бути логіка, а також стратегія як зовнішньої, так і внутрішньої політики», – наголосила Марина Ставнійчук.

Як повідомляли, представник Президента Володимира Зеленського у Верховній Раді Руслан Стефанчук заявив, що глава держави буде розглядати варіант запровадження двопалатного парламенту. Але це тільки одне з можливих рішень.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-27 22:16 :30