Новини » Світ 252 Читать эту новость на русском

Члени ІМО закликали РФ виконати рішення трибуналу і відпустити українських моряків

Полонені українські моряки в Лефортовському суді Москви, 17 квітня 2019 року. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

32 країни-члени Міжнародної морської організації закликали Росію в Міжнародній морській організації (ІМО) до негайного виконання наказу Міжнародного трибуналу з морського права у справі силового захоплення українських суден і моряків у районі Керченської протоки.

Про це повідомило посольство України у Великій Британії.

«13 червня в рамках сесії Комітету з безпеки на морі Міжнародної морської організації в Лондоні країни ЄС, Грузія, Ісландія, Канада і США закликали Росію до негайного виконання наказу Міжнародного трибуналу з морського права і звільнення незаконно захоплених військово-морських кораблів і 24 членів їхніх екіпажів», – зазначено у повідомленні.

Українські дипломати також поінформували, що за результатами розгляду документа «Безпека і охорона навігації в північній частині Чорного моря, в Азовському морі та Керченській протоці», внесеного Україною, було ухвалено рішення розширити моніторинг ситуації з безпекою навігації на Азовське море і Керченську протоку.

«Таким чином, Комітет з безпеки на морі ІМО відреагував на незаконні дії РФ і закликав країни-члени і зацікавлені сторони повідомляти організації про будь-які загрози безпеці навігації в північній частині Чорного моря, в Азовському морі та Керченській протоці, що відтепер стане предметом посиленої уваги з боку зазначеної спеціалізованої установи ООН», – йдеться в повідомленні.

Як зазначалося, у травні Міжнародний трибунал ООН з морського права ухвалив рішення за скаргою України, яка 16 квітня 2019 року звернулася щодо заходів стосовно Росії з вимогою звільнити українських моряків і судна, затримані в районі Керченської протоки в листопаді 2018 року.

Нагадаємо, Німеччина вимагає від РФ відпустити українських моряків. Але змушувати наразі не планує.

Loading...
Loading...
Loading...