Більшість українців готові вступити до ЄС та НАТО, – опитування

Фото: EPA-EFE/OMER MESSINGER

Більшість громадян України готові проголосувати на референдумі за вступ України в Європейський союз та НАТО.

Про це повідомляє Європейська правда, посилаючись на результати опитування Центру «Соціс» та Комітету виборців України.

<nbsp;>

Якби найближчим часом відбувся референдум, 68,1% опитаних проголосували б за вступ України в ЄС, 17,1% були б проти, 5,9% не брали б участі в референдумі, 8,9% відмовилися або не могли визначитися з відповіддю на запитання.

Щодо проведення референдуму про вступ до НАТО, 51,1% опитаних відповіли б ствердно, 29,4% проголосували б проти, 7,4% не брали б участі в референдумі, а 12,1% відмовилися або не знали відповіді.

При цьому 35,8% опитаних вважають, що Україні слід визначити свій власний шлях розвитку та покладатися на свої ресурси, 31,7% вважать, що потрібно домагатися членства у ЄС, 15,9% виступають як за інтеграцію з ЄС, так і за розвиток тісних стосунків з сусідніми країнами на Сході, 12,5% хочуть відновити дружні стосунки з Росією та країнами СНД.

Дослідження було проведене з 29 травня по 6 червня. Опитано чотири тисячі респондентів, статистична похибка не перевищує ±1,6%. Центр соціальних та маркетингових досліджень «Соціс» курує політтехнолог Петра Порошенка Ігор Гринів.

Відзначимо, оприлюднені дані свідчать про зростання підтримки українцями членства у ЄС та НАТО. Проведене «Соцісом» дослідження у лютому показало, що вступ України до ЄС підтримували понад 57% українців, понад 44% мешканців країни підтримали б приєднання до НАТО.

Loading...
Loading...
Loading...