Новини » Економіка 14 червня, 2019, 1:15
270 тисяч справ щодо бізнесу, – підприємець назвав причину слабкого економічного зростання
ZIK
ZIK

За 2017 рік СБУ та прокуратура «розцвіли» в тероризуванні бізнесу – було 270 тисяч обшуків та арештів майна підприємців. Це зовсім не створює умови для економічного зростання, адже підприємці не бачать стимулів для розвитку.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив координатор Громадянської платформи «Нова Країна», підприємець Павло Себастьянович.

«Давайте уявимо: все, що нам говорить команда нині чинного Кабміну і попереднього президента – це правда. Країну вони отримали у дуже поганому стані. Давайте подивимось на 2015-2017 роки – величезна держава Україна постійно генерує валовий продукт і кожного року збирає приблизно однаковий бюджет. Не було такого, що все розікрали, а через 5 років це відновили. Ми весь час топчемось на одному місці», – переконаний Себастьянович.

Він наголосив: не може йтись про жодне економічне зростання без забезпечення відповідних умов.

«Якщо не приходять інвестиції, підприємці виїжджають, немає можливості розширюватись, не може бути економічного зростання», – заявив експерт.

До того ж Себастьянович підкреслив: Володимир Гройсман неодноразово заявляв, що потрібно припинити «кошмарити» бізнес. Однак нічого не змінилось.

«2017 рік взагалі був рекордним – 270 тисяч обшуків, арештів майна, конфіскацій у підприємців. Такого не було ані за Януковича, ані за Ющенка – ніколи. Кримінальних справ було 10 тисяч» – підкреслив Себастьянович.

За його словами, СБУ та прокуратура просто «розцвіли» в тероризуванні бізнесу.

«Яке може бути економічне зростання, якщо у підприємств немає стимулів для розвитку?», – дивувався координатор ГП.

На його думку, усі резерви економічно зростання криються у реформуванні держапарату – проблема не полягає в самих українцях.

«Керівництвом держави нав’язується думка, ніби у нас відсталий народ і саме тому немає економічного зростання. Насправді, у нас дуже підприємливі і сміливі люди – тільки-но українець виїжджає десь в Європу, зразу стає успішним. Є й цілі успішні діаспори», – зазначив Себастьянович.

Тож він підкреслив: єдина причина відсталості країн – політика.

«Державний апарат потрібно реформувати. Прем’єр-міністр із новим Кабінетом має це все вирішити», –  резюмував Павло Себастьянович.

Як повідомлялось, Нацбанк спрогнозував уповільнення української економіки у 2019 році.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-26 08:29 :16