Новини » Політика 13 червня, 2019, 20:48
Замести сліди не вдасться: у ДБР розробили проект Інструкції з виявлення та розслідування катувань, – Варченко
Фото: Інформатор
Фото: Інформатор

У ДБР розробили проект Інструкції про порядок взаємодії щодо виявлення, припинення, розкриття та розслідування фактів катувань.

Про це перший заступник голови ДБР Ольга Варченко повідомила в інтерв'ю виданню «Цензор.НЕТ».

Ольга Варченко поінформувала, що в проекті визначається механізм взаємодії між ДБР, ГПУ, МВС, МОУ, МОЗ, СБУ, омбудсменом та іншими державними установами з протидії тортурам шляхом негайного і своєчасного інформування ДБР про такі факти. З її слів, інструкція є алгоритмом взаємодії і методичною рекомендацією щодо тісної співпраці між правоохоронними органами.

«Передбачена в проекті інструкції система заходів має стати потужним інструментом моніторингу та контролю за фактами, що мають ознаки катування чи іншого неналежного поводження. Проект інструкції був направлений для узгодження та обговорення в державні та громадські організації, які будуть задіяні в реалізації і в Офіс Ради Європи в Україні», – сказала заступник голови ДБР.

Ольга Варченко зауважила, що у разі, коли справи про завдання тілесних ушкоджень надходять до ДБР не відразу, а, скажімо, через тиждень, то «в людини синців вже може і не бути, всі сліди зникли. І потім ми маємо таку практику рішень ЄСПЛ, де констатують неефективне розслідування».

«Причину ми бачимо в тому, що з самого початку не були проведені всі необхідні слідчі дії, які б дозволили зібрати докази. Якщо все буде зроблено правильно на першому етапі, тоді підозрюваних не буде можливості розповідати, що потерпілий збрехав. Правоохоронці вміють замітати сліди, тому ми розробили алгоритм дій для потерпілих. Це не просто якийсь там документ, який ляже на стіл, і всі про нього забудуть. Ні, ми хочемо, щоб ним активно користувалися. І прості громадяни, і адвокати, і судді, і лікарі. І ті ж правоохоронці, якщо їх звинувачують у тому, чого вони не робили. Для нас це важливо», – резюмувала Ольга Варченко.

Як повідомляли, голова ГО «Майдан – Громадський контроль» Віктор Колбанцев заявив про численні порушення у закладах пенітенціарної системи, зокрема, про знущання та тортури над засудженими.

 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 22:31 :34