Ющенко звинуватив слідчого ГПУ, що веде його справу, в конфлікті інтересів на $1 млн

Віктор Ющенко. Фото: nbnews.com.ua

Екс-президент Віктор Ющенко звинувачує слідчого Генеральної прокуратури, який висунув йому підозру щодо «Межигір’я», у конфлікті інтересів.

Про це він написав на своїй Facebook-сторінці.

«Повідомляючи мені про підозру, слідчий Смітюх Олександр Федорович не повідомив свого керівника Сергія Горбатюка про реальний конфлікт інтересів вартістю майже 1 млн доларів», – наголосив Ющенко.

Він розповів, що Олександр Смітюх є племінником Григорія Смітюха – українського політика, члена Партії регіонів, який за часів Леоніда Кучми був заступником керівника Державного управління справами.

Так, за словами Ющенка, за часів перебування на посаді у Державному управлінні справами Григорієм Смітюхом було видано ордер на квартиру за адресою: м. Київ, вул. Інститутська, 18-А. Однак у подальшому при зміні влади, за часів президентства Ющенка, розпорядження про надання цього житла було скасовано.

«У подальшому щодо вказаної квартири було ініційовано ряд судових справ, у яких сторонами виступають ТОВ «СІГОО» (35532873) та ТОВ «Міжнародна компанія «Антарес» (20056770), кінцевим бенефіціаром яких є Смітюх Григорій Євдокимович. При цьому орієнтовна ринкова вартість квартири станом на сьогодні становить приблизно 940 000 доларів США», – стверджує екс-президент.

На його переконання, наявність родинних відносин між Григорієм Смітюхом та Олександром Смітюхом, спірних правовідносин, які виникли за вказаними судовими спорами щодо квартири, обставин, встановлених судовими рішеннями, свідчать про наявний реальний конфлікт інтересів у кримінальних провадженнях щодо самого Віктора Ющенка.

«У зв’язку із вказаними обставинами я звернувся із заявою до Генерального прокурора щодо проведення перевірки вказаних обставин та надання їм правової оцінки», – повідомив екс-президент.

Нагадаємо, 5 червня стало відомо, що генеральна прокуратура оголосила про підозру третьому президентові Віктору Ющенку за передачу «Межигір’я» Януковичу.

Як повідомила речник генерального прокурора Лариса Сарган, Ющенка підозрюють у розтраті майна на загальну суму 540 млн гривень.

Справу мають передати до суду впродовж двох місяців.

За повідомленням ГПУ, АП не надала управлінню спецрозслідувань Генеральної прокуратури частину документів у справі щодо заволодіння державним майном екс-президентом Віктором Ющенком та іншими екс-посадовцями.

Сам Ющенко відкидає звинувачення Генеральної прокуратури у справі про заволодіння державним майном.

Loading...
Loading...
Loading...