Новини » Політика 13 червня, 2019, 5:49
Вибори до ВР на носі, а українці не поспішають змінювати місце для голосування
ZIK
ZIK

Попри те, що процедуру зміни місця голосування значно спростили, українці, зокрема, у Києві не квапляться змінювати виборчу дільницю. Наразі зареєструвались лише 5,5 тисяч осіб, про що свідчать дані державного реєстру виборців.

Про це йшлося в ефірі програми новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Трохи більше як за місяць до волевиявлення на парламентських виборах у відділі реєстрації виборців порожньо. Коридорами бігають лише заклопотані працівники. Змінити місце голосування українці не квапляться, бо ще мають час до 15-го липня. Черги будуть, але за кілька тижнів до виборів, прогнозує очільниця установи – Світлана Алексєєва.

«Люди потихеньку ідуть, черг немає, близько 200 осіб вже змінили місце для голосування, але це дуже мала кількість», – розповіла начальниця відділу ДРВ Шевченківського району Києва Світлана Алексєєва.

А тому, щоби не гаяти часу у чергах даремно, закликає містян приходити сюди якомога раніше, бо тепер і процедуру зміни місця голосування значно спростили. Раніше, щоб змінити місце для голосування треба було мати із собою документи, які підтверджують, що людина справді мешкає у Києві.  Тепер достатньо мати із собою лише паспорт.

Процедура триває щонайменше п’ять хвилин і варто написати лише заяву та внести свої паспортні дані. А тоді визначитись із виборчою дільницею. Відтак інформацію про змінене місце голосування заносять до бази і видають папірець, з яким можна буде отримати бюлетень.

Проте, є одне але. У комітеті виборців України пояснюють, що у такому разі на дільниці людина отримає лише однин бюлетень. Тобто обрати депутатів до парламенту можна буде тільки за партійними списками. Обидва аркуші отримають ті виборці, які змінили місце голосування у межах свого району. Якщо з-поміж фаворитів будуть мажоритарні кандидати, простіше голосувати за місцем прописки.

«Особа, яка змінила місце для голосування матиме можливість проголосувати лише за виборчий список політичної партії і не зможе проголосувати за кандидата у мажоритарному окрузі. Тому що вона не представляє ту чи іншу місцеву громаду», – розповів – голова ВГО «Комітету виборців України» Олексій Кошель.

Загалом за три тижні від початку процедури місце голосування змінили понад п’ять тисяч українців. Більшість із них – жителі Сходу. Такі дані оприлюднили у Державному реєстрі виборців. До слова, позачергові парламентські вибори повинні відбутися в Україні у передостанню неділю липня.

Нагадаємо, вчора, 11 червня, Велика палата КС розпочала розгляд справи щодо відповідності Конституції указу «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради 8-го скликання та призначення позачергових виборів».

Також у залу засідань приїхав президент України Володимир Зеленський. Він сказав про те, що переконаний у тому, що вердикт Конституційного суду України відповідатиме закону. Після цього Глава держави покинув залу засідання, аби, за його словами, уникнути закидів про тиск на судовий орган.

Дар’я Цисарук, Антон Андрущенко, Олег Павлюченко, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 14:51 :25