Новини » Регіони

В Івано-Франківську ветерани та волонтери ООС презентують виставу Шекспіра англійською

Сьогодні, 13 червня, в Івано-Франківському драмтеатрі відбулася прес-конференція організаторів «Проекту W» (Veterans, Volunteers and William) – першого в Україні театру ветеранів та волонтерів АТО – ООС.

Вони покажуть у Франківську виставу «12 ніч, або Що захочете», пише «Репортер».

«Кожна прем’єра у нас унікальна, – говорить Держипільський. – це перша спроба в Україні створення ветеранського театру. Комедія «12 ніч» Вільяма Шекспіра – англійською мовою».

Минулого року познайомилися з отцем Сергієм і ветеран АТО Ігор Касьян запропонував спробувати поставити виставу за участі ветеранів. Ростислав Держипільський погодився, взявся за постановку Олексій Гнатковський.

«29-30 травня у Києві відбулася прем’єра. Вже потім я дізнався, що Ігор Касьян обійшов купу театральних інституцій і всі йому відмовили, – каже Держипільський. – Ну а ми не шукаємо легких шляхів, тому погодилися. І результат вийшов неймовірний. Подекуди ветерани грають краще за професійних акторів».

На початку вистави кожен з акторів-ветеранів розповідає про себе і мотивацію участі в цій виставі.

Олексій Гнатковський розповідає, що до цього майже нереального проекту долучилося багато людей, аби він став реальним. Наприклад, Олександр Кришталь, художник по світлу в театрі Франка, склав партитуру – світлове і музичне рішення. Світлана Яворська рік з ветеранами займалася англійською мовою.

Кажуть, хоч вистава англійською, все зрозуміло без перекладу. Крім того, будуть титри з перекладом.

Прем’єра вистави «12 ніч, або Що захочете» відбудеться на сцені Франківського драмтеатру 21 червня о 18:00.



Loading...