Новини » Політика 13 червня, 2019, 15:27
Рішення КСУ не припиняє виборчий процес, – нардеп Крулько
ZIK
ZIK

Якщо указ Володимира Зеленського про розпуск парламенту Конституційним судом України таки буде скасовано, одразу постане питання, що робити з виборчим процесом, який вже триває. Якщо в суді уникнуть відповіді на це питання, то виникне проблема втілення в життя такого рішення. Адже скасування указу не припиняє виборчий процес, який вже триває.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK розповів народний депутат України Іван Крулько.

«Рішення Конституційного суду є остаточним і оскарженню не підлягає. Але треба дочекатися, що ж у ньому буде написано. Тому що ми маємо приклади, які стосувалися того, хто може бути в коаліції, і хто її формує. Але з одного і того ж питання Конституційний суд в різні часи давав дві різні відповіді», – сказав Крулько.

Тому, за його словами, наразі не варто дуже забігати наперед. Але, якщо уявити, що указ буде визнано не конституційним, хоча це буде достатньо сумнівне рішення, то виникне одразу кілька запитань до КСУ. Зокрема, що робити з виборчим процесом, який вже триває. 

«Саме по собі скасування указу не припиняє виборчий процес, який вже триває. Виникне питання, що робити із сотнями кандидатів, які вже зареєструвались і заплатили заставу. А також, що робити з окружними і дільничними виборчими комісіями, які формуються», – зазначив він.

Саме тому він наголосив, коли КСУ ухвалюватиме рішення, безумовно, він повинен оцінити те, що зараз відбувається реально в політичному процесі. Бо якщо указ президента буде скасовано, це означатиме, що країна потрапить у ще більший хаос.

«На мою думку, якщо вибори призначені, їх треба проводити 21 липня, а не втрачати жодної хвилини. І працювати над тим, щоб вирішити проблеми, які накопичилися в Україні», – додав він.

Що ж до зустрічі Тимошенко і Зеленського, яка відбулася днями, то вона була потрібна для того, щоб визначитись з позицією щодо певних питань.

«Юлія Тимошенко ініціювала зустріч, бо очевидно, що є проблема з проходженням кадрових пропозицій президента у ВР. Також є питання, котрі стосуються зниження тарифів і Тимошенко показала, яким чином це можна робити і вирішувати вже зараз.   Також є питання, які стосуються ситуації з розглядом справи в КСУ, які потрібно обговорювати. І це лише частина того, у чому справді треба допомогти президенту, аби він якомога швидше опанував інститут президентства», – сказав Крулько. 

Нагадаємо, сьогодні, 13 червня, Велика палата Конституційного Суду продовжує у розгляд справи щодо конституційності указу Президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради. Засідання відбувається у закритому режимі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 00:12 :04