Новини » Світ

Польські ЗМІ повідомили подробиці військової угоди, підписаної Трампом і Дудою

Президент США Дональд Трамп (п) та президент Польщі Анджей Дуда. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Анджей Дуда та Дональд Трамп підписали спільну декларацію про співробітництво в галузі оборони щодо присутності збройних сил США на території Польщі. Підписання документа відбулося під час візиту польського президента у Вашингтон. Згідно з заявою, Сполучені Штати планують збільшити свою нинішню військову присутність у Польщі більш ніж на 1000 додаткових солдатів «у найближчому майбутньому».

Про це повідомляє RMF FM.

У документі, зокрема, зазначено, що Польща та Сполучені Штати підтверджують свої зобов’язання перед Організацією Північноатлантичного договору (НАТО), включаючи зобов’язання, що випливають із статей № 3 та 5 Північноатлантичного договору, як основи взаємних оборонних відносин».

«Присутність американських військовослужбовців у Польщі посилює зусилля НАТО щодо стримування та захисту Польщі, США та Альянсу, – йдеться в заяві, і підкреслено, що «саме тому США планують збільшити свою військову присутність у Польщі».

Згідно з декларацією, «Польща планує надати та підтримувати спільно узгоджену інфраструктуру для початкового пакету додаткових проектів, без витрат для Сполучених Штатів і з урахуванням планового рівня його використання збройними силами США».

Польща також планує надавати додаткову підтримку Збройним силам США, що виходить за рамки НАТО. Йдеться про «додаткові проекти», зокрема створення в Польщі командування Розширеного підрозділу США та створення та спільне використання Центру бойової підготовки у Дравську Поморському та у ряді інших населених пунктів Польщі.

У документі також анонсовано створення в Польщі ескадрильї американських безпілотних літальних апаратів MQ-9, призначених для розпізнавальних та розвідувальних операцій.

Серед вищезгаданих «додаткових проектів» у документі також згадуються: створення в Польщі спеціальних збройних сил США для підтримки повітряних, наземних і морських операцій, а також створення інфраструктури підтримки присутності в Польщі бойової групи танкової бригади, повітряної бойової бригади і батальйону матеріально-технічного забезпечення.

Нагадаємо, США і Польща домовилися про постачання ще 2 мільярдів кубометрів газу.Loading...