Новини » Політика

Покращення відносин з Росією неможливе без обміну полонених, — Полозов

ZIK

Звільнення українських полонених залежить лише від політичної волі російської влади. Чим довше вона їх утримує, тим більше шкодить своїй репутації на міжнародній арені.

Про це в програмі «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив адковат Микола Полозов.

«Серед важливих питань України, пріоритетним має залишатися звільнення ув’язнених в Росії українців. Без повернення їх додому — не можна говорити про покращення стосунків із сусідом. На мою думку, розв’язання цієї проблеми залежить лише від політичної волі. Інших перешкод я не бачу», — зазначає адвокат.

Він стверджує, що утримуючи українських полонених, Росія псує свої відносини із Заходом.

«Утримання військовополонених, моряків може серйозно погіршити стосунки Росії із Заходом. Адже невиконання рішення  міжнародного трибуналу ООН  ставить під сумнів авторитет організації, сучасну систему правових відносин. Захід буде реагувати на це», — каже адвокат.

Микола Полозов вважає, що наразі надто рано говорити про новий позов проти Росії, якщо вона не виконає рішення трибуналу ООН.

«Наразі триває розслідування. Якщо російська влада не ухвалить рішення про звільнення моряків в середині літа — настане частина ознайомлення з матеріалами, а вже тоді справу направлять до суду», — коментує адвокат.

Микола Полозов наголошує: якщо справа про звільнення моряків потрапить до суду, їхнє звільнення може затягнутися, щонайменше, на півроку.

«Маю надію, що незалежно від зміни влади в Україні, боротьба за полонених залишатиметься в пріоритеті. На мій погляд, люди, які перебувають в російських тюрмах, очікують на звільнення», — говорить адвокат.

Нагадаємо, в Гаазі починаються слухання за позовом України щодо порушення Росією морського права.


Loading...