Новини » Економіка 13 червня, 2019, 13:45
Нове ціноформування призведе до щомісячної зміни ціни на газ, – експерт
ZIK
ZIK

Зміна механізму ціни на газ створює певні ризики, оскільки у такій ситуації ціна змінюватиметься щомісяця. НКРЕКП та місцева влада просто не встигатимуть змінювати тарифи для теплокомуненерго.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив експерт у сфері енергетики Валентин Землянський.

Він зіронізував, що сьогодні вже важко сказати, що саме впливає на формування ціни на газ в Україні – вибори, реформи чи просто погода.

«Поки що я не побачив навіть реакції «Нафтогазу» на рішення Кабміну про новий механізм формування ціни на газ. Зазвичай, у компанії кажуть, чи будуть виконувати такі постанови, чи, можливо, у них є якісь умови», – підкреслив фахівець.

Крім того, він розповів про можливі ризики від нового ціноформування під час опалювального сезону.

«Виходить, що кожен місяць буде змінюватись ціна. НКРЕКП чи місцеві ради просто не встигатимуть змінювати тарифи для теплокомуненерго. Уявіть, який безлад буде у бухгалтеріях, коли кожного місяця будуть нові тарифи», – заявив Валентин Землянський.

Ба більше, наголошує експерт, у такій ситуації буде постійне порушення чинного законодавства, позаяк мова йде про регуляторні акти, які повинні проходити відповідну процедуру.

Також він відповів, чи сьогодні є економічно обґрунтовані підстави для зниження ціни на газ в Україні.

«Вони були і рік тому, і два роки тому. Питання лише у тому, чи враховує їх уряд. Раніше Кабмін їх не враховував», – підкреслив експерт у сфері енергетики.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів ухвалив рішення щодо зміни механізму формування ціни на природний газ для населення і теплокомуненерго. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-26 06:13 :34