Новини » Світ 13 червня, 2019, 6:10
На Місяці вчені побачили загадковий об’єкт

Вчені з США виявили в районі найбільшого кратера Місяця гравітаційну аномалію.

Це вказує на те, що під грунтом знаходиться щось масивне, передає НавколоНас.

Аномалія спочатку була виявлена ​​при аналізі даних, зібраних орбітальними апаратами місії GRAIL (Gravity Recovery and Interior Laboratory) в 2011-2012 роках. Дослідники побудували карти гравітаційного поля Місяця. В районі басейну Південний полюс-Ейткен, який є найбільшим місячним кратером і одним з найбільших в Сонячній системі, спостерігалося збільшення щільності, що спочатку пояснювалося високим вмістом залізних порід на поверхні.

Однак дані, отримані міжпланетної станцією НАСА Lunar Reconnaissance Orbiter, показали, що під поверхнею прихована маса в 2,18 квінтильйони кілограмів, що простягається на глибину до 300 кілометрів. 

На думку астрономів, вона може являти собою залишки металевого астероїда, які все ще знаходяться в мантії Місяця. Ймовірно, небесне тіло врізалося чотири мільярди років тому.

Читайте також: Астрономи відкрили «нову Землю»

Ще одним поясненням є вулканічна активність. У місячній мантії є висока концентрація оксидів титану, які при охолодженні, після виверження магми, могли зосередитися під Південним полюсом-Ейткен.

Оскільки маса не розплавляється повністю і не занурюється до ядра, то вчені змогли оцінити максимальну температуру мантії в другій половині всього часу існування Місяця, яка повинна була досягати 1480 градусів Цельсія.

Читайте також: Врятувати людство: з далекого 3300 року прибув чоловік з нерадісними новинами

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 12:06 :24