Новини » Світ 380 Читать эту новость на русском

Кремль бачить у Молдові полігон, на якому «обкатують» майбутні сценарії для України, – Магда

ZIK

Спільна позиція Європейського Союзу та Росії щодо призначення молдовського уряду – доволі тривожний сигнал для України. Кремль бачить у Молдові полігон, де можна проробляти сценарії, щоб потім використовувати їх в Україні. Тож, можливо, нас більш активно підштовхуватимуть до виконання Мінських домовленостей.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив директор Інституту світової політики Євген Магда.

Він наголосив: Європейський союз, як і Росія, заявив, що визнає новий уряд Молдови. Такий збіг позицій є доволі тривожним сигналом для України.

«Я не знаю, як це сприймають у Молдові, однак для України є причина хвилюватися. Як на мене, країну більш активно підштовхуватимуть до виконання Мінських домовленостей», – припустив Магда.

Він зазначив: Молдова сприймається Кремлем, як полігон, де можна «обкатувати» різноманітні сценарії, щоб потім використовувати в Україні.

«Це теж пострадянська держава, із достатньо схожими на українські проблемами, але не зовсім Україна», – зазначив експерт.

Водночас, коментуючи долю так званого Придністров’я, він наголосив: низка молдовських експертів вважає, що регіон «здадуть» під Кишинів. Однак, важко собі уявити, що РФ просто так відмовиться від своєї військової присутності.

«Так, там, буквально 2 -2,5 тисячі російських військових, здебільшого, набраних із мешканців Придністров’я. Але все одно – є величезні склади військової техніки і боєприпасів. Це суттєвий фактор дестабілізації для України», – зазначив Магда.

Однак, очільник МЗС Молдови в уряді Марія Санду завив, що країна наполягатиме на виведенні російських військ з Придністров’я. Якщо таке справді станеться, це буде позитивним сигналом і для України.

«Адже російські війська в Придністров’ї для України є проблемою. Ця тема більш активно звучала у 2014 – 2015 роках», – зазначив Євген Магда.

Як повідомлялось, 8 червня молдовські депутати на екстреному засіданні визнали Молдову «захопленою державою». Вони обрали керівництво парламенту, а лідерку партії «Дія і солідарність» (PAS) Майю Санду –  прем’єр-міністром.

Згодом Конституційний суд країни визнав обрання неконституційним, ухвалив рішення про розпуск парламенту та дострокові вибори.

Згродом президент Молдови Ігор Додон повідомив, що скасував указ про розпуск.

Читайте більше новин на тему: Молдова

Loading...
Loading...
Loading...