Новини » Політика 13 червня, 2019, 17:18
Ексчлен Венеційської комісії звернулась до Зеленського з приводу майбутнього рішення КСУ
ZIK
ZIK

Сьогодні питання щодо того, чи дострокові вибори до ВРУ відповідають Конституції, є набагато актуальнішими, аніж питання про висування в одномандатних округах чи наступного прем’єрства.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявила членкиня Венеційської комісії від України у 2009-2013 роках Марина Ставнійчук.

Коментуючи закриту зустріч Президента Володимира Зеленського та лідерки партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко, Марина Ставнійчук зауважила, що її нині турбують тенденції щодо парламентських виборів.

«Одна з версій, що Володимир Зеленський із Юлією Володимирівною обговорювали висування в одномандатних округах і злагодження їхніх позицій. Інша – що могли обговорювати питання наступного прем’єрства… Але сьогодні є в тисячу разів актуальнішим питання, наскільки відповідають Конституції ці вибори. Це ключовий момент сьогодні, і коли Юлія Володимирівна закликає Володимира Зеленського в публічному просторі не визнавати – ще ми не знаємо, яке буде рішення Конституційного Суду, ми на нього всі очікуємо – але не визнавати рішення КСУ, ігнорувати його – це вже є ненормальним», – заявила Марина Ставнійчук.

Вона наголосила, що важливим є те, щоб дочасні вибори, які відбуватимуться лише за кілька місяців до чергових, відповідали букві і духу Основного закону.

Як повідомляли, 21 травня Президент Володимир Зеленський видав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів. Указом він призначив позачергові вибори до ВРУ на 21 липня 2019 року.

62 нардепів звернулися до КСУ щодо конституційності указу Президента про розпуск Верховної Ради.

11 червня КСУ завершив відкриту засідання щодо конституційності указу Президента Зеленського про розпуск ВРУ.

Додамо, як свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» протягом 6-9 червня, лідером електоральних симпатій серед політичних сил є партія «Слуга народу», яку готові підтримати 47,5% тих, хто має намір голосувати і визначився з симпатіями.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-26 21:14 :47