Новини » Політика 13 червня, 2019, 0:08
Дівчинка за викликом. Експерт прокоментував стосунки Конституційного Cуду з владою
ZIK
ZIK

Переважно Конституційний Cуд втілював роль одного з відділів Адміністрації Президента і виконував доручення влади. Якщо цього разу усе є по-іншому, то суд має визнати, що указ про розпуск парламенту і дострокові вибори — незаконний.

Про це в програмі «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив експерт з політики Олександр Солонтай.

«На вчорашньому засіданні Конституційного Cуду були сильні виступи, гучні та ефектні промови. Особливо добре показав себе Президент, хоч і говорив не по суті. Фактично, Володимир Зеленський виступив для виборця», — каже Олександр Солонтай.

Достроковий розпуск парламенту — це, насправді, дуже складне питання, наголошує експерт з політики.

«Очевидно, люди хочуть кращої ВРУ, викинути всю владу геть. Відповідно, Президент звертається до народу, мовляв, дійсно всіх прогнати треба! Тому в нього вийшов яскравий спіч, але в стінах Конституційного Cуду його слова не мали жодного стосунку до юридичної складової», — пояснює Олександр Солонтай.

Експерт з політики звернув увагу на другу сторону медалі — представників «Народного фронту» під час засідання Конституційного Cуду.

«Народні депутати вчора виступили сильно з юридичної точки зору, але людям збоку здається, що політики чіпляються за крісло, хочуть залишитися у ВРУ. Для левової частки суспільства юридичні тонкощі цієї справи зовсім нецікаві», — коментує Олександр Солонтай.

Експерт переконаний, що Володимир Зеленський оголосив незаконний розпуск ВРУ, щоб позитивно відповісти на суспільний запит.

«Я переконаний, що вибори мали б відбутися 27 жовтня. Указ Президента про розпуск Ради — неконституційний. Володимир Зеленський зробив це лише для того, щоб задовільнити запит суспільства на якнайшвидше оновлення влади. До слова, цей запит і я маю, однак розумію, що ситуація має дві сторони: політичну і юридичну», — зазначає Олександр Солонтай.

Команда Президента, коли давала Володимиру Зеленському документ указу, прекрасно розуміла, що він неконституційний, вважає експерт з політики.

«Чому, незважаючи на це, указ було підписано? Вони звикли, що Конституційний Cуд — це дівчинка за викликом на замовлення президента. Зазвичай він домовляється зі суддями, вказує, де поставити підписи. Та зараз всередині, між владою, триває розбір. Можливо, домовляться і Конституційний Cуд, як завжди, ляже під АП. Якщо ж ні — суд визнає указ неконституційним», — пояснює Олександр Солонтай.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 14:22 :04