live
Новини » Світ 39

Через протести у Гонконзі закрили урядові установи

Акції протесту у Гонконзі. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Через заворушення в центральній частині Гонконгу закрили урядові та адміністративні будівлі, евакуювавши працівників.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на агентство Reuters.

Рішення про закриття урядових будівель ухвалила влада спеціального адміністративного району Китаю. Причиною цього рішення стали масові протести, що почалися вчора. Сьогодні центр міста оточений поліцією, поліцейські в штатському перевіряють документи.

Протестувальники тим не менш продовжують збиратися на вулицях, багато з них носять маски й захисні окуляри на випадок, якщо поліція знову застосує сльозогінний газ. Повідомляється про декілька тисяч мітингувальників, це переважно молодь і студенти.

Нагадаємо, напередодні у Гонконзі поліція застосувала силу – сльозогінний газ і травматичну зброю – для розгону демонстрантів, які вимагають скасувати поправки до закону про екстрадицію.

Розгляд поправок до закону було відкладено. Глава Гонконгу Керрі Лам засудила заворушення і закликала до якнайшвидшої нормалізації життя в місті.

9 червня десятки тисяч людей вийшли на акцію протесту проти проекту закону, який може дозволити Китаю затримувати політичних опонентів на території Гонконгу. Цей документ дасть змогу доправляти підозрюваних у злочинах на суд до континентального Китаю.

Губернатор Гонконгу Керрі Лам наполягає на прийнятті цього законопроекту. Прибічники його ухвалення зазначають: у документі є гарантії, що запобігатимуть екстрадиції у зв’язку з релігійним чи політичним переслідуванням.

Але критики твердять, що з прийняттям закону жителі колишньої британської колонії потраплять у руки глибоко політизованої системи правосуддя КНР, і це призведе до подальшої втрати автономії Гонконгу.

 

Loading...
Loading...
Loading...