Будувати з нуля чи переїжджати. Український дім вважають найкращим варіантом для АП Зеленського

ZIK

Адміністрація Президента активно шукає приміщення, в якому можна безпечно оселити главу держави та його команду. З-поміж імовірних варіантів є Український дім. Там кажуть, що навіть вже зробили проект, як можна розмістити новоселів. А от Мінрегіонбуд пропонує Зеленському перенести урядовий і діловий квартал у район Теличка.

Про це йшлося в ефірі програми новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Переїхати із Банкової до сучасного відкритого офісу. Такі заяви ще кандидат в президенти Володимир Зеленський робив напередодні другого туру виборів. І відколи він узяв до рук булаву та виголосив присягу, у ЗМІ ледь не щодня з’являються нові здогадки, куди ж переїде новий слуга народу. З-поміж імовірних варіантів – Український дім.

Ще сорок років тому у будівлі теперішнього Українського дому був музей Леніна. Тепер тут проводять виставки, сюди ж частково переїхали і фонди музею історії Києва.

На можливий переїзд команди нового президента радо очікують. Запевняють, що в Українському домі і зручно, і красиво. Уже й розробили проект, який вигляд матиме майбутня адміністрація. Додадуть броньоване скло, зведуть підземний паркінг та зроблять перекриття між п’ятим і шостим поверхами. На першому ж залишать виставкові експозиції.

Як і обіцяв Зеленський, офісний простір буде відкритим. Посадовців розміщуватимуть на трьох верхніх поверхах. Де за проектом буде кабінет президента вже відомо, але журналістам не показали.

«Приїжджали дві групи, одна архітектурна, яка оцінювала як це можна зробити, скільки часу і що конкретно треба. А також група безпеки, яка прораховувала наскільки це безпечно», – директор Українського дому Юрій Стельмащук.

Також серед решти варіантів, куди перенести Адміністрацію Президента є конгресно-виставковий центр Парковий більше відомий як вертольотний майданчик Віктора Януковича. Втім, дізнатися чи справді його розглядають, як можливий варіант переїзду не вдалося, бо коментарів там не дають. А от у Мінрегіонбуді Володимиру Зеленському запропонували переїхати у район Телички. Бо це промзона і, мовляв, там можна побудувати так званий «київ сіті». А будівлі урядового кварталу продати.

Щоби з’ясувати, чи справді ці варіанти розглядають у Адміністрації Президента журналісти зателефонували речниці гаранта – Юлії Мендель. І хоч вона обіцяла із журналістами бути завжди на зв’язку, додзвонитися так і не вдалося.

Серед усіх варіантів аналог білого дому на Хрещатику найкращий для переїзду команди президента вважає експерт із питань держбезпеки Василь Вовк.

«В центрі Києва біля будь-якого будинку є комунікація, тому ніяких проблем із переведенням сюди спеців’язку, що називають сотка, двохсотка – не буде», – зазначив Вовк.

За попередніми даними переїзд коштуватиме від семисот мільйонів до мільярда гривень. Щоправда, питання логістики та безпеки залишається відкритим. Як і те, скільки часу треба буде для переїзду.

До слова, директор Інституту громадянської освіти НаУКМА Людмила Зубрицька нещодавно заявила про те, що ідея Володимира Зеленського про перенесення Адміністрації Президента є намаганням візуалізувати увесь «позасистемний» посил його кампанії. Однак, питання в тому, хто платитиме за такий переїзд, адже адміністрація фінансується за кошти платників податків.

Дар’я Цисарук та Максим Шаргородський, «Перші про головне»

Читайте також: Екс-заступник Коломойського назвав трьох найвпливовіших людей у штабі Зеленського

Читайте більше новин на тему: Володимир ЗеленськийLoading...