«Брат» Холодницького, що розвів Онищенка на $1 млн, сів за ґрати на 6 років

Сергій Лавров, який, назвавшись двоюрідним братом керівника САП, вимагав у екс-депутата ВР Олександра Онищенка $1 млн за закриття справи, засуджений до ув’язнення на 6 років.

Про це пише на своїй Фейсбук-сторінці прес-секретар ГПУ Лариса Сарган.

«Пам’ятаєте «родича» керівника САП Назара Холодницького, який за мільйон з копійками баксів пропонував нардепу Онищенку вирішити питання про закриття «газової справи»?

Прокурори вирішили. По КПК. В Голосіївському райсуді Києва. Вирок – 6 років за ґратами».

Як повідомлялося, згідно з обвинувальним актом, підсудний, реалізовуючи свій злочинний умисел, спрямований на шахрайське заволодіння грошовими коштами депутата Онищенка, з яким тривалий час підтримував дружні стосунки, придумав собі образ родича Холодницького та відповідний стиль поведінки.

У червні 2016 року він зустрівся з депутатом в ресторані «Салют» і повідомив йому, що є двоюрідним братом глави САП, і готовий за грошову винагороду забезпечити закриття кримінального провадження проти Онищенка.

За його словами, для цього главі САП Холодницькому та директору НАБУ Артему Ситнику треба було дати хабар 1,2 млн доларів.

У серпні 2016 року обвинувачений сказав депутату, що запитувана сума збільшилася до 2 млн доларів, з якої 1 млн повинен бути наданий Холодницькому як аванс.

У листопаді 2016 року після отримання від посередника Онищенка 1 млн доларів підсудний був затриманий правоохоронцями.

У ході досудового розслідування було проведено амбулаторну судово-психіатричну експертизу щодо Лаврова, згідно з результатами якої обвинувачений на момент скоєння злочину страждав наслідками органічного ураження головного мозку спільного генезису з емоційно-вольовою нестійкістю й епілептиформним синдромом в анамнезі. У той же час, за своїм психічним станом він міг усвідомлювати свої дії та керувати ними і примусового лікування не потребує.

Разом з тим, під час судового розгляду було встановлено, що обвинувачений 8 разів лікувався в Одеській обласній клінічній психіатричній лікарні.

Крім того, в жовтні 2016 року Лавров був госпіталізований із закритою черепно-мозковою травмою та струсом головного мозку.

На підставі викладеного, з метою визначення психічного стану підсудного суд доручив провести комплексну психолого-психіатричну експертизу для визначення осудності Лаврова.Loading...