234 «замінування» в Луцьку: зловмисники вимагали визнати незалежність «ЛНР/ДНР»

Невідомі зловмисники за півтора тижня надіслали 234 повідомлення про «замінування» в Луцьку об’єктів.

Про це IA ZIK повідомили у прес-службі прокуратури області.

У прокуратурі Волині під головуванням виконувача обов’язків прокурора області Ігоря Цюприка відбулася спільна нарада керівників правоохоронних органів області з питань запобігання та протидії злочинам, пов’язаним із фактами завідомо неправдивих повідомлень про загрозу безпеці громадян.

Цюприк зауважив, що на електронні адреси правоохоронних органів області надійшло 22 повідомлення про мінування 234 об’єктів на території міста Луцька – закладів охорони здоров’я, торгових центрів, магазинів, житлових будинків. У деяких із цих повідомлень містилися погрози вибухів у разі невиконання вимог щодо визнання на державному рівні самостійності і незалежності Донецької, Луганської та Одеської «народних республік».

Щоразу на місце події виїжджали працівники головного управління Національної поліції, управління патрульної поліції, управління Державної служби із надзвичайних ситуацій області, вибухотехнічної лабораторії Волинського НДЕКЦ. За результатами обстежень територій та будівель вибухових пристроїв чи вибухових речовин не виявлено.

Органами досудового розслідування Національної поліції у Волинській області розпочато кримінальні провадження за фактами завідомо неправдивих повідомлень про загрозу безпеці громадян, а слідчим відділом УСБУ у Волинській області – за фактом погроз вчинення терористичних актів.

Масові повідомлення про замінування об’єктів у обласному центрі Волині стали реальною проблемою, вони спричиняють втрату значних матеріальних ресурсів, створюють напругу у суспільстві, адже іноді по кілька разів на день поспіль доводиться евакуйовувати громадян із лікувальних, навчальних закладів, житлових будинків.


«Замінування» обласної лікарні в Луцьку
«Замінування» обласної лікарні в Луцьку

Правоохоронці області докладають максимум зусиль, аби розкрити ці злочини та унеможливити їх вчинення надалі, задля цього проведено значний об’єм слідчих  дій. Зважаючи на можливе вчинення цих злочинів громадянами інших держав, подано запити про правову допомогу до міжнародних організацій – Європолу та Інтерполу.

При цьому є нагальна необхідність напрацювання шляхів реальної та системної спільної протидії таким правопорушенням. Діяльність усіх правоохоронних органів, у тому числі негласного характеру – потребує активізації та удосконалення.

Нових підходів та системності потребує і превентивна діяльність правоохоронців, насамперед, щодо роз’яснювальної роботи серед населення, адже лише завдяки роз’ясненням люди будуть з розумінням ставитися до необхідності проведення усіх дій, пов’язаних із ліквідацією загрози вибуху чи будь-якого іншого терористичного акту.

За результатами обговорення учасниками наради розроблено заходи задля оптимізації та підвищення ефективності діяльності із попередження, виявлення, припинення та розслідування злочинів, пов’язаних із фактами завідомо неправдивих повідомлень про загрозу безпеці громадян та фактами погроз вчинення терористичних актів, а також створено постійно діючу міжвідомчу робочу групу з питань протидії таким явищам та розкриття таких злочинів.

Нагадаємо, у Луцьку триває хвиля псевдозамінувань об’єктів.

Loading...