Новини » Політика 12 червня, 2019, 4:29
Зеркаль в Гаазі про процес проти РФ: Рішення трибуналу очікуємо протягом шести місяців
Олена Зеркаль
Олена Зеркаль

Міжнародний трибунал ООН з морського права винесе рішення за позовом України проти Росії протягом шести місяців.

Таку думку висловила 11 червня в Гаазі заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль, брифінг якої транслювався на каналі pscp.tv, пише Гордон.

«Рішення трибуналу ми очікуємо протягом шести місяців. Це може бути швидко, може бути не дуже швидко, але до кінця року точно отримаємо», – сказала вона.

На питання, як представники Росії реагують на контраргументи української сторони, Зеркаль відповіла: «Мовчки поки».

Вона зазначила, що «дуже позитивно» ставиться до участі росіян в цьому процесі.

«Сподіваємося, що відповідно до конвенції вони будуть поважати рішення трибуналу так само, як ми сподіваємося, що вони виконають рішення по нашим морякам», – заявила заступник міністра.

У вересні 2016 року Україна ініціювала арбітражне провадження щодо РФ, яке розглядає арбітраж в Гаазі. Третейський суд просять «підтвердити права України як прибережної держави і зобов’язати Російську Федерацію припинити міжнародно-протиправні діяння в морських акваторіях, надати Україні запевнення і гарантії їх неповторення і відшкодувати Україні всі завдані збитки». У грудні 2016 року було сформовано склад арбітражу у цій справі.

У лютому 2018 року Україна просила третейський суд в Гаазі підтвердити її права в Чорному і Азовському морях, а також у Керченській протоці.

10 червня в Гаазі розпочалися усні слухання справи «Україна проти Росії» по ситуації на Азові і в Керченській протоці. У цей день виступали представники Росії, 11 червня – представники України. Другий етап усних дебатів розпочнеться 13 червня, в цей день свою позицію озвучать представники Росії, а 14 червня – українська сторона.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 11:43 :39