Захист від енергетичного агресора: Олена Сотник назвала єдиний спосіб зіскочити з російської «голки»

ZIK

Єдиний чесний спосіб зіскочити з російської енергетичної «голки» – мати власний видобуток газу.

На цьому в ефірі програми «Не Дебати« на телеканалі ZIK наголосила представниця партії «Сила і честь», чинна народна депутатка Олена Сотник.

Політик зазначила, що Росія, фактично, посадила Україна на «енергетичну голку».

«Енергетична безпека та незалежність – це одне зі стратегічних питань. Воно не менш важливе і не менш стратегічне, аніж питання зовнішньої, тобто, фізичної безпеки від Росії як агресора. Росія є й енергетичним агресором, це очевидно. І очевидно, що єдиний вихід для України забезпечення енергетичної безпеки – це власний видобуток, а для цього у нас є потенціал. Єдине, що для цього потрібно забезпечити, – це чесні умови для того, щоб були інвестори, щоб сюди заходили великі видобувні підприємства, які зможуть це самостійно робити», – зазначила Олена Сотник.

На її думку, заяви про те, що Україна використовує газ з Європи, – це обман та маніпуляція, оскільки блакитне паливо постачається реверсом, тобто, його спочатку закуповують у Росії, а Україна потім доплачує європейським компаніям.

«Фактично, ми через ці компанії віддаємо гроші російським компаніям. Це означає, що єдиний чесний спосіб зіскочити з російської «голки» – це мати власний видобуток», – заявила Олена Сотник та наголосила, що з РФ не слід мати ані прямих, ані опосередкованих домовленостей, натомість потрібно розвивати власний газовидобуток.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України змінив формулу ціни на газ для населення.

Як повідомляли раніше, власний видобуток газу за перші 4 місяці 2019 року в Україні зріс на 3,6% порівняно з аналогічним періодом 2018 року.

Loading...