Євросоюз привітав Токаєва з перемогою на президентських виборах

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Президент Єврокомісії Дональд Туск привітав листом новообраного президента Республіки Казахстан Касим-Жомарта Токаєва з перемогою на виборах.

Текст листа оприлюднено на сайті Європейської Ради.

«Користуючись цією нагодою, підтверджую прагнення зміцнювати відносини з Казахстаном. Казахстан є важливим партнером Євросоюзу, Посилена угода про партнерство і співпрацю між ЄС і Казахстаном закріплює наше масштабне співробітництво, яке ми сподіваємося й надалі поглиблювати», – йдеться у документі.

Дональд Туск нагадав, що ЄС прийняв нову стратегію розвитку співпраці з регіоном Центральної Азії. У цьому контексті президент Європейської Ради привітав роль Казахстану у розвитку регіональної співпраці та сприянні миру, стабільності й добробуту як у регіоні, так і за його межами.

«Євросоюз має намір поглибити двостороннє співробітництво з Казахстаном за вашого керівництва, на основі зобов’язань щодо дотримання демократичних принципів та прав людини. Бажаю вам великих успіхів під час вашої роботи», – зазначив Туск.

Церемонія інавгурації Касим-Жомарта Токаєва відбудеться сьогодні, 12 червня у столиці країни. Іноземних гостей не запрошували.

Як повідомлялося, у Казахстані майстерно зрежисовані вибори пішли не за сценарієм.

 Loading...