Новини » Суспільство 12 червня, 2019, 17:57
Уряд прийняв постанову, що позбавляє культурні пам’ятки шансу на життя, – О.Терещенко

Поки увага суспільства прикута до виборів, Кабінет міністрів України прийняв абсолютно злочинну постанову N 452 «Про затвердження порядку визначення категорій пам’яток» від 22.05.2019, яка остаточно позбавляє десятки тисяч об’єктів культурної спадщини шансу на подальше життя, суттєво звужуючи критерії, відповідно до яких їм надається охоронний статус пам’ятки.

Про це у Фейсбуці написала громадська діячка,правозахисник, депутат Київської міської ради VII скликання Олена Терещенко.

<nbsp;>
<nbsp;>

«Наприклад, для зарахування до пам’яток місцевого значення прибрано критерій належності до роботи відомого архітектора (один цей пункт позбавляє можливості надання охоронного статусу тільки по Києву сотням стародавніх будинків, за порятунок яких ми боремося всі ці роки!) Тепер також не є критерієм «вплив на розвиток архітектури, містобудування та мистецтва», а також прив’язка об’єкту до «відомих людей», – зазначила Олена Терещенко.

Це один з останніх подарунків теперішнього уряду недоброчесним забудовникам, які декілька років лобіювали прийняття подібного документу, – написала Олена Терещенко.– Завдяки їх зусиллям в Україні після проголошення незалежності у 1991 р. до державного реєстру потрапило менш, ніж 10 тис. пам’яток, а понад 130 000 кинуто напризволяще та багато з них вже знищено. З 1 червня 2019 року можна знищувати й решту, бо левова частка унікальних об’єктів відтепер навіть не припадатиме під критерії привласнення охоронного статусу.

Олена Терещенко підкреслила, що постанова підготовлена та протягнута заступницею міністра культури Є. Нищука -Тамарою Мазур, яка спеціалізується на знищенні об’єктів культурної спадщини та багато разів вже фігурувала у відповідних скандалах «Ганьба Гройсману, Нищуку та всім причетним до її прийняття урядовцям! як ви збираєтеся дивитися в очі нашим дітям? Розумію, що наша історія та культура для вас взагалі не має жодного значення, але прийняттям цієї постанови ви здійснили масштабний ЗЛОЧИН проти всіх прийдешніх поколінь! А могли б завершити свою каденцію більш гідно... Але куди дивляться народні депутати, цей уряд – ваша відповідальність», – написала Олена Терещенко.

Попередня редакція документа тут.

прийнята з 01.06.2019 редакція – тут.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 11:44 :08