Українські фільми завойовують Америку: в Бразилії вперше – Дні українського кіно

Державне агентство України з питань кіно спільно з Благодійною організацією БФ «Двері» та посольством України проводять Дні українського кіно в Бразилії.

Про це повідомляє Державне агентство України з питань кіно.

Фестиваль стартував сьогодні, 12 червня. Саме сьогодні у Бразилії відзначають День закоханих (Dia dos Namorados). Фестиваль триватиме до 16 червня. З цієї нагоди фільмом-відкриття було обрано створену за підтримки Держкіно романтичну комедію «Шляхетні волоцюги» режисера Олександра Березаня.

До програми показів увійшли також сучасні українські фільми «Рівень чорного» режисера Валентина Васяновича, «Сторожова Застава» режисера Юрія Ковальова, «Позивний «Бандерас» режисера Зази Буадзе, «Брама» режисера Володимира Тихого та класика українського кіно – «Пропала грамота» режисера Бориса Івченка. Усі покази проходять в кінотеатрі Cine Brasília.

Голова Держкіно Пилип Іллєнко розповів, що у межах заходу заплановані також професійні зустрічі з бразильськими кінематографістами та Директором-президентом Бразильського національного агентства з питань кіно ANCINE Крістіаном де Кастро, з яким буде підписано меморандум про співпрацю.

«Цей меморандум задекларує наші наміри щодо подальшої співпраці в аудіовізуальній сфері між Україною та Бразилією і стане важливим кроком у процесі підготовки Угоди про спільне кінематографічне виробництво між нашими країнами», – наголосив Пилип Іллєнко.

До складу української делегації, яка відвідала Бразилію, увійшли перший заступник голови Держкіно Сергій Неретін, актор фільму «Шляхетні волоцюги» Юрій Хвостенко, продюсер стрічки «Позивний «Бандерас» Ольга Клименко та засновниця Благодійної організації БФ «Двері» Лариса Гутаревич.

Loading...