live
Новини » Світ 73

У США та Австралії хочуть запустити повітряне таксі

Американська транспортна компанія Uber незабаром запустить послугу повітряного таксі (Uber Air) в австралійському місті Мельбурн і в двох американських містах Даллас і Лос-Анджелес.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Guardian.

Наголошується, що Мельбурн обійшов міста Бразилії, Франції, Індії і Японії, які також розглядалися для запуску нового сервісу.

У компанії уточнили, що тестові польоти почнуться вже в наступному році, а повномасштабний комерційний запуск запланований на 2023 рік.

Як повідомляється, пасажири будуть переміщатися з даху на дах по мережі посадкових майданчиків під назвою Skyports. Повітряне таксі буде здійснювати вертикальні зліт і посадку. А скористатися сервісом можна буде через додаток Uber.

Представник компанії підкреслив, що Uber Air допоможе скоротити пробки, які обходяться бюджету Австралії в 16,5 млрд доларів в рік. Експерт RMIT University Метью Марино заявив, що повітряне таксі потенційно безпечніше, ніж безпілотні автомобілі.

«У той час як автомобіль без водія зіткнеться з перешкодами на дорозі, такими як пішоходи у своїх мобільних телефонах або інші транспортні засоби, повітряне таксі не матиме подібних перешкод», – пояснив він.

При цьому експерт Центру міських досліджень Кріс де Грюйтер назвав кілька можливих мінусів нового сервісу: низька пропускна здатність, візуальний безлад в небі, шкоду екології та порожній пробіг.

Читайте також: В Україні впроваджуватимуть малі модульні ядерні реактори.

Loading...
Loading...
Loading...