Новини » Світ 12 червня, 2019, 15:55
У селах Словенії бідкаються через ведмедів і вовків: з’їдають худобу
Бурі ведмеді. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Бурі ведмеді. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Міністерство сільського господарства Словенії розробило проект закону про вилучення з природного середовища бурих ведмедів та вовків, бо тварини заходять у села та нападають на худобу.

Про це повідомляє Європейська правда із посиланням на RTV SLO.

Оскільки протягом останніх трьох років популяцію хижаків ніяк не зменшували, їх значно побільшало. Ведмеді та вовки змінили свою поведінку, вони приходять в села і нападають на домашніх тварин.

Цього року вовки вже вбили 72 вівці, 19 одиниць великої рогатої худоби, 15 коней, двох інших домашніх тварин і одного осла. Поширеними були також скарги на шкоду від ведмедів.

За даними міністерства, сьогодні в Словенії налічується 12 вовчих зграй (від 5 до 10 вовків) та тисяча ведмедів. Стверджується, що нормальна популяція є удвічі меншою.

Після скарг кількох фермерських асоціацій та підготовки акцій протесту через напади хижаків Міністерство сільського господарства розробило проект закону про надзвичайну ситуацію. Ним хочуть узаконити вилучення з природного середовища до 200 бурих ведмедів зокрема, шляхом відстрілу, а також понад десяток вовків.

Читайте також: Ітеративна еволюція: Вимерлий вид птахів «повстав з мертвих», – вчені

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 12:37 :37