Новини » Світ 12 червня, 2019, 23:01
У Китаї вчені виявили горщик з еліксиром безсмертя

У Китаї знайшли загадкову жовту рідину в стародавньому бронзовому горщику. Згідно з повір’ям, рідина приносила вічне життя тим, хто її пив.

Археологи в Китаї ідентифікували загадкову рідину в бронзовому горщику, віком у кілька тисяч років, повідомляє Science Alert.

Джин виліз. Археологи виявили тисячолітній китайський горщик з еліксиром безсмертя - фото

Згідно з китайською легендою, це «зілля» приносить безсмертя, якщо його випити. 

Жовтувату рідину знайшли у провінції Хенань в кінці минулого року, і, за словами вчених, це перший раз, коли міфічні лікарські засоби були виявлені в Китаї. 

«Рідина має велике значення для вивчення стародавніх китайських повір’їв про досягнення безсмертя та еволюції китайської цивілізації», – розповів глава Інституту реліквій та археології Ши Цзячжен. 

Бронзовий горщик знайшли в гробниці, площею у 210 квадратних метрів, яка відноситься до Західної династії Хань, – від 202 року до н.е. – до 8 року до н.е. Три з половиною літра «зілля безсмертя» пролежали в землі близько 2 тис. років, і, за словами археологів, спершу вони подумали, що це був лікер, оскільки у рідини був запах вина.

Після аналізу в лабораторії, виявилося, що рідина зроблена з нітрату калію і алуніта. Саме ця суміш є ідеальним поєднанням для «еліксиру безсмертя», як зазначено у древніх даоських текстах. 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 12:32 :27