Новини » Суспільство 12 червня, 2019, 0:52
У двох випадках пеню за ЖКГ можна не платити: економіст назвав обставини
ZIK
ZIK

Якщо можна довести, що субсидія була надана несвоєчасно або мала місце заборгованість заробітної плати, тоді пеню можна не платити.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив виконавчий директор ГО «Економічний дискусійний клуб» Олег Пендзин.

Пан Пензин зауважив, що є дві умови, коли законодавством визначено, що споживач не повинен сплачувати пеню.

«Якщо припустимо, що вам заборгували заробітну платню або якщо вам несвоєчасно надали субсидію, то вам не нараховується пеня. Були випадки, коли підходить кінець місяця, і в цей час ще не була нарахована субсидія, і через це з’явилася заборгованість. По ній пеня не нараховується», – пояснив експерт.

Також, за його словами, може бути інший момент, якщо абонент все сплатив за компослуги, і раптом з’явилася пеня. В такому випадку він радить звернутися до розрахункового центру надавача послуг для того, щоб з’ясувати, чи справді існує борг.

«Цілком можлива ситуація, що сталася помилка, а таке буває, і донарахували ще щось. Тому перед тим, як починати сваритися і судитися, потрібно визначитися, щодо фактичної суми заборгованості. Тоді, коли ви це все дізнаєтесь, ви маєте приймати рішення, виходячи з того, що насправді сталося», – прокоментував Пензин.

Нагадаємо, з 1 травня вступила в дію норма про нарахування пені за заборгованість за житлово-комунальні послуги. Відповідна норма міститься в новій редакції закону «Про житлово-комунальні послуги».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 13:59 :32