Новини » Політика

У Дніпрі стіни виборчкому прикрашають радянські символи, – Опора

Фото: facebook.com/opora.dnipro

У приміщенні окружної виборчої комісії №24 у Дніпрі помітили на стінах дошки з забороненою радянською символікою.

Про це в середу, 12 червня, повідомив у Facebook дніпровський осередок громадянської мережі «Опора», – передає Українська правда.

«Друзі. У нас дві новини. Подання в 24 ОВК прийняли, але інтер’єр приміщення комісії засмутив», – написали на сторінці соцмережі.

На стінах, крім портретів «творців перемоги», видно серп і молот на тлі червоної зірки та георгіївську стрічку.

Також повідомляють, що члени комісії не вбачають у радянських стендах жодного порушення.

«Спостерігачі кажуть, що зараз вони розташовані «ліворуч від центрального входу», а члени комісії називають це «красним уголком»«, – зазначила одна з активісток «Опори».

Нагадаємо 9 квітня 2015 року Верховна Рада ухвалила закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди їх символіки».

До забороненої символіки входять гімн, герб, прапори та гасла, зображення, а також різні пам’ятні знаки діячам Компартії і радянської влади, назви вулиць, міст та інших адміністративних одиниць.

Поширення та публічне використання забороненої символіки карається обмеженням волі на строк до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк із конфіскацією майна або без.

Ті самі дії, вчинені представником влади, або вчинені повторно, або організовані групою, або з використанням ЗМІ, караються позбавленням волі від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без.Loading...