Новини » Події 12 червня, 2019, 17:53
Супрун б’є на сполох: менше ніж за тиждень «замінували» 65 закладів охорони здоров’я

За даними Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України, з 3 по 11 червня надійшли повідомлення про «замінування» з 11 регіонів. За цей період «замінували» щонайменше 251 об’єкта (торгові центри, будинки, будівлі вокзалів), а також 65 закладів охорони здоров’я – жодне з цих повідомлень не підтвердилося.

Про це повідомила в.о міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

Серйозну небезпеку такі повідомлення становлять для закладів охорони здоров’я. Через них скасовуються операції та важливі процедури, евакуйовуються пацієнти та медичний персонал лікарні, робота медзакладу фактично блокується на невизначений час.

Як наслідок, операції та життєво важливі процедури потрібно переносити, зростає навантаження на медичних працівників, виникають серйозні перебої у роботі, а під загрозою опиняється здоров’я та життя пацієнтів.

«Така системність та регулярність свідчить про те, що це не відбувається через чиєсь бажання невдало пожартувати чи розважитися. Виглядає так, наче перевіряють спроможність державних служб реагувати на такі виклики», – наголошує Уляна Супрун.

Наразі жодне повідомлення не підтвердилося, однак в будь-якому випадку потрібно бути готовим до всього і знати, як діяти в такій надзвичайній ситуації.

Супрун дала низку порад, як діяти при таких обставинах. Найчастіше такі повідомлення приходять у вигляді SMS на телефон або електронним листом. В цьому випадку:

  • не видаляйте та не відповідайте на електронний лист чи повідомлення;
  • якщо надіслано електронною поштою, запишіть адресу;
  • якщо надіслано через соціальні мережі, занотуйте ім’я чи назву акаунта;
  • негайно зателефонуйте за номером 101, 102 або на гарячу лінію «Служби безпеки»;
  • дотримуйтеся вказівок, що вам нададуть.

Що робити громадянам у випадку оголошення евакуації:

  • зберігати спокій та не панікувати;
  • взяти з собою документи, гроші, цінності (у разі необхідності ліки);
  • відключити всі електричні прилади;
  • замкнути приміщення та вийти у безпечне місце.

«Важливо, щоби плани евакуації в будівлях були актуальними та добре вивченими. Процедури евакуації повинні також передбачати заходи для забезпечення того, щоб ніхто не входив на територію після її початку. А також необхідно, щоб управлінці на місцях звернули увагу на ці правила та провели відповідні заходи», – підрезюмувала Супрун.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 11:43 :38