Новини » Політика 12 червня, 2019, 3:12
Суддям Конституційного Суду було навмисно призначено зарплати по 400 000 за місяць, – нардеп
ZIK
ZIK

Недарма Конституційний Суд був створений у ручному режимі під впливом Президента. Їм навмисно було призначено заробітну плату 400 000 гривень у місяць.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Юрій Одарченко.

Ведучий програми зауважив, що в ситуації з дочасними виборами йдуть суперечки між питаннями легальності й легітимності цього рішення. Відомо, що є суспільний запит на це рішення, то, можливо, нема сенсу витрачати час на легальну частину. У відповідь пан Одарченко зауважив, якщо ми будуємо демократичне суспільство, то дуже важливо мати чітку, легітимну судову гілку влади.

«У нас немає царя, і люди мусять усвідомлювати, що рішення судді є обов’язкове для виконання. Мені здається, що в цьому випадку Конституційний Суд у дуже складній ситуації. Справді, коаліції де-факто не існує з 2016 року, але внаслідок того, що ВР не внесла відповідні уточнення до регламенту, зараз дуже складно це визначити», – зазначив політик.

За його словами, зараз Конституційний Суд мусить між різними точками зору прийняти правильне рішення. На його думку, це буде дуже знакова для суспільства річ, бо в нас цю установу не сприймають як легітимну.

«Вони змінили Конституцію в угоду Януковичу. До речі, новий закон про Конституційний Суд, який проштовхнув Петро Порошенко, не дозволяє відкрито вибирати суддів, на чому ми наполягали. По суті, він був побудований у ручному режимі під впливом Президента. Я думаю, що їм навмисно було призначено заробітну плату 400 000 гривень у місяць. А замість пенсії –довічне утримання за 800 тисяч гривень», – розповів Одарченко.

Нагадаємо, 21 травня Президент Володимир Зеленський видав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів. Указом він призначив позачергові вибори до ВРУ на 21 липня 2019 року.

24 травня в Україні почалася виборча кампанія позачергових виборів до Верховної Ради.

Після цього депутати від «Народного фронту» надали Конституційному Суду докази того, що коаліція «Європейська Україна» юридично і фактично існувала у ВР VIII скликання.

Як повідомлялось, сьогодні, 11 червня, Конституційний Суд розглядає законність указу Президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 11:46 :15