Суд тимчасово призупинив ліцензію українського лоукостера SkyUp Airlines

Літак авіакомпанії SkyUp Airlines. Фото: instagram.com/atc_lviv_tower_view

Баришівський расуд Київської області ухвалою від 24 травня призупинив дію ліцензії авіакомпанії SkyUp Airlines на право перевезення пасажирів повітряним транспортом. В компанії вважають, що це прояви недобросовісної конкуренції.

Про це повідомляє Новое Время з посиланням на дані в Єдиному держреєстрі судових рішень.

Ліцензія призупинена в рамках забезпечення позову до компанії. Ім’я позивача у визначенні не вказано.

Згідно з ухвалою, «позивач обґрунтовує свої позовні вимоги тим, що вона відмовилась від послуг з перевезення повітряним транспортом, які не надані та відтерміновані відповідачем, вважає, що дії та діяльність відповідача порушують її права на якісні послуги та обслуговування і безпеку послуг, а тому мають бути припинені, а також необхідно зобов’язати відповідача утриматися від вчинення дій, які порушують умови ліцензії на право провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів повітряним транспортом».

Суд призупинив дію ліцензії, виданої ТОВ Авіакомпанія Скайап на підставі наказу Державної авіаційної служби України № 454 від 18 травня 2018 року. Заборонити компанії здійснювати господарську діяльність з перевезення пасажирів повітряним транспортом суд відмовився.

Ухвала підлягає негайному виконанню з дня прийняття. Подача апеляційної скарги не зупиняє її виконання.

У SkyUp Airlines заявили в прес-релізі, що працюють в звичайному режимі, всі рейси виконуються за розкладом.

«З огляду на абсурдність та неправомірність дій суду, дана ухвала була оскаржена авіакомпанією SkyUp Airlines у Київському апеляційному суді 5 червня 2019 року. Найближчим часом ухвала має бути переглянута в апеляційному порядку, оскільки вона не має під собою ніяких законних підстав. Крім того, суд даної інстанції не мав права виносити ухвалу щодо призупинення дії ліцензії на право здійснення господарської діяльності з перевезення пасажирів повітряним транспортом, оскільки регуляторами у сфері авіаперевезень є Міністерство інфраструктури України та Державіаслужба України. Неправомірність дій судді підтверджує той факт, що підставою для прийняття ним ухвали про призупинення ліцензії авіакомпанії SkyUp Airlines став позов від людини, яка ніколи не купувала квитки в SkyUp Airlines і відповідно ніколи не була її клієнтом», – заявили в SkyUp Airlines.

В компанії підкреслили, що ухвала «ніяк не впливає на господарську діяльність компанії, а є лише наслідком недобросовісної конкуренції».

ТОВ Авіакомпанія Скайап зареєстровано в Києві в червні 2016 року. Засновником SkyUp виступило ТОВ ACS-Україна Тетяни і Юрія Альби, яким також належить туроператор JoinUp! Компанія почала перевезення з кінця травня 2018 року.

Раніше SkyUp дозволили польоти в Париж і Ніццу.

Loading...