Новини » Політика

Соціологи Рейтингу назвали, за кого українці готові проголосувати на дострокових виборах до Ради

Однозначну готовність взяти участь у голосуванні на дострокових виборах до Верховної Ради 21 липня висловили 69% українців. Ще 15% зазначили, що скоріше готові брати участь, 12% – не голосуватимуть, 4% – не визначилися.

Такі результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» протягом 6-9 червня.

Лідером електоральних симпатій серед політичних сил є партія «Слуга народу», яку готові підтримати 47,5% тих, хто має намір голосувати і визначився з симпатіями. Також, наразі, долають прохідний бар’єр «Опозиційна платформа – За життя» (10,4%), «Європейська Солідарність» (7,9%), «Батьківщина» (7,5%) та партія «Голос» (6,4%). Партію «Сила і честь» готові підтримати 4,3%, «Радикальну партію» – 2,5%, партію «Громадянська позиція» – 2,4%, Рейтинг інших політичних сил – менш як 2%.

Як зазначили соціологи, 10,6% виборців можуть проголосувати за партію «Слуга народу» якщо партія, яку вони підтримують зараз, не буде брати участі у виборах (так званий «другий вибір»); 7,8% – можуть підтримати партію «Батьківщина»; 6,7% – партію «Голос»; 6,6% – партію «Опозиційна платформа – За життя»; 5,7% – партію «Сила і честь»; 3,9% – партію «Громадянська позиція»; 3,1% – партію «Європейська солідарність». Решта партій – менш як 3%.

Чверть опитаних зазначили, що планують відпустку на другу половину липня поточного року. При цьому 80% з них вважають, що матимуть змогу проголосувати. 14% – заявили протилежне, ще 6% – не визначилися.

Третина планує провести відпустку за місцем проживання, 37% зазначили, що мають плани відвідати інший регіон України, 18% – за кордон, 18% – ще не визначилися. Відносно більше тих, хто планує відпочинок на другу половину липня, серед виборців партій «Європейська Солідарність», «Слуга народу», а також тих, хто взагалі не має наміру брати участь у голосуванні.

В опитуванні, у формі інтерв’ю (face-to-face), взяли участь 2000 респондентів віком 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%.

Нагадаємо, оприлюднили дані соцопитувань щодо першої п’ятірки партій, що проходять у Раду.

Читайте більше новин на тему: парламентські вибори

Loading...