Новини » Події 12 червня, 2019, 13:19
Шахтарі планують масові протести, якщо не вирішиться питання зарплати
<nbsp;>

Шахтарі західного вугільного басейну, а також низки державних шахт Донецької та Луганської областей мають намір організувати масові акції протесту в Києві у разі, якщо проблема боргів по зарплаті не вирішиться найближчим часом.

Про це повідомив генеральний директор ДП «Національна вугільна компанія» Віталій Довгаль, передають Українські новини.

«Шахтарі львівських шахт вже заявили, що дають уряду, президенту і Міністерству енергетики та вугільної промисловості час до кінця робочого дня середи на вирішення проблеми з боргами по зарплаті. В іншому випадку колона із західної України рушить на Київ з метою проведення акцій протесту через невиплату зарплат. На Донбасі ситуація не краща, і якщо проблема не вирішиться, то аналогічне рішення може бути прийнято і там», – повідомив Віталій Довгаль.

Він додав, що люди дійсно у розпачі й готові до радикальних дій: «Наше звернення до Президента, уряду, міністерства енергетики і вугілля: або ви виконуєте ці обіцянки, або столиця знову почує стукіт шахтарських касок!».

Нагадаємо, раніше шахтарі державного підприємства «Львіввугілля» перекривали міжнародну трасу «Львів – Рава-Руська» з вимогою виплати заборгованість по зарплаті. За даними шахтарів, сума заборгованості по зарплаті на «Львіввугілля» перевищує 200 млн гривень.

Також через вимоги виплатити борги раніше зупинялися шахти ДП «Лисичанськвугілля». Там шахтарі так само перекривали дорогу, а до цього оголошували про страйк під землею, відмовляючись підніматися на поверхню.

За даними ЗМІ, загальна заборгованість перед гірниками становить понад 1,1 млрд. грн. В цілому шахтарі Донеччини недоотримали 447,8 млн грн, Львівської області – 417,1 млн грн, Луганської області – 224,5 млн грн.

Як повідомлялося, Кабмін виділив 295 мільйонів гривень на погашення заборгованості із заробітної плати гірникам.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 19:30 :46