Новини » Політика

Роздержавлена районка на Львівщині виплатила перші дивіденди

Уже третій рік Буська районна газета «Воля народу» виходить у статусі незалежної. Видання стало першим у Львівській області, яке прийняло рішення реформуватися та успішно завершило цей процес. Два роки газета завершувала з прибутками, тож було прийнято рішення виплатити перші дивіденди трудовому колективу, який нині і є засновником і власником районки.

Звісно, мова йде про символічні гроші, адже надприбутків наше видання, принаймні поки що, немає, – розповідає в коментарі НСЖУ редактор газети «Воля народу» Микола Іванців. – Власне, спершу планували виплатити кошти на початку року, але вирішили перенести на весну, щоб закрити квартал і мати змогу нарахувати трохи вищі дивіденди. У підсумку наприкінці травня кожен із 8 членів колективу отримали додатково по половині місячної зарплатні».

Микола Євгенович наголошує, що сума – дуже скромна, але є своєрідним нагадуванням для колег, що вони – власники видання, а отже, окрім зарплатні, заслуговують і на додаткові виплати.

«Безперечно, роздержавлення для нашої газети стало великим кроком уперед, адже отримали бажану незалежність. Разом із тим, додалося і чимало труднощів. Реформувалися ми дотримуючись найменших приписів закону, а отже засновниками і власниками підприємства стали всі працівники – 8 осіб. А це дещо забагато як для реформованого видання і не дозволяє суттєво підвищити зарплатню, – розповідає головний редактор «Волі народу». – Нині зарплатня журналістів становить близько 4-5 тис. гривень – із такими прибутками важко стимулювати колег на серйозні теми».

Нині наклад газети становить близько 2 тисячі примірників, ще 800 – продається у роздріб.

«Суттєво нарощувати тиражі заважають головні конкуренти – обласні видання-монстри друкованої журналістики газети «Експрес» та «Високий замок», – розповідає Микола Іванців. – Конкурувати з їхніми обсягами та контентом важко, та все ж нам вдається лишатися найбільш передплачуваною газетою в Буському районі, де кількість жителів не перевищує 45 тисяч. А завдяки рекламі, угодам про співпрацю кожен фінансовий рік завершувати хоча б із невеликим, та все ж прибутком».

Голова НСЖУ Сергій Томіленко відзначає, що ці дивіденди є більше не прибутком, а символічним доказом успішності роздержавлення місцевої преси.

«Редакційні колективи комунальних газет по всій країні отримали і свободу, але і відповідальність за своє майбутнє. І тепер окремі редакції є прикладом навіть для національних медіа, як бути економічно незалежними, – коментує Сергій Томіленко.Loading...