live
Новини » Політика

Росія лише імітує дотримання прав людини, — Рефат Чубаров

ZIK

Незабаром у ПАРЄ мають розглянути відновлення повноважень російської делегації в організації. Тому РФ створює ілюзію добропорядної держави, мовляв, вона забезпечує права людей. Для цього Росія навіть запросила комісара Ради Європи відвідати Крим.

Про це в програмі «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

«Заради звільнення заручників, я завжди підтримую форми взаємодії з ворогом. Та, щиро кажучи, відчуваю занепокоєння. У мене враження, що Росія лише імітує дотримання прав людей. Це помітно в її ставленні до перебігу подій в середині країни і на окупованих територіях», — говорить Рефат Чубаров.

Через кілька тижнів, в червні, ПАРЄ буде розглядати відновлення повноважень російської делегації, зазначає лідер Меджлісу кримськотатарського народу.

«Мабуть, саме тому Росія офіційно запросила комісара Ради Європи з питань прав людини відвідати Крим у жовтні. Можливо, варто було б висунути пропозицію щодо створення робочої групи, додавши до участі представника поважної міжнародної інституції, наприклад, з ОБСЄ», — пояснює Рефат Чубаров.

Лідер Меджлісу кримськотатарського народу звертає увагу на внутрішній тиск Росії.

«Росія і режим Путіна імітують послаблення тиску. Декілька днів російська ліберальна громадськість протестувала проти незаконного арешту журналіста видання «Медуза», якому підкинули наркотики. Суспільство, фактично, відстояло свою позицію і відбило журналіста», — коментує Рефат Чубаров.

Лідер Меджлісу кримськотатарського народу припускає, що реакція російської влади на останні акції протесту мала прихований підтекст.

«Тепер ходять чутки, що режим Путіна слабшає і влада нарешті почала звертати увагу на права людини. Це абсолютно не так. Адже на окупованих українських територіях росіяни навпаки – нарощують репресії», — додає Рефат Чубаров.

Нагадаємо, нещодавно після обшуків в будинках кримських татар в окупованих Алуштинському, Білогірському і Сімферопольському районах затримано вісьмох чоловіків.Loading...
Loading...
Loading...