Новини » Політика 12 червня, 2019, 2:20
Президент діяв у повній відповідності до Конституції, – правник Пилипенко про розпуск Ради
ZIK
ZIK

Указ Президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради є абсолютно конституційний, він відповідає положенням Конституції та тим суспільно-правовим реаліям, які сьогодні є в країні.

Про це в ефірі програми Vox populi на телеканалі ZIK заявив юрист, політик, представник України у Венеційській комісії в 2013-2017 роках Володимир Пилипенко.

«Я вважаю, що указ Президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради є абсолютно конституційний, він відповідає положенням Конституції та тим суспільно-правовим реаліям, які сьогодні є в країні. Адже ні для кого не таємниця, що коаліція «Європейська Україна», яка була створена ще у 2024-му році, до якої увійшли більше ніж 300 депутатів, юридично перестала існувати ще у 2016-му році. Спочатку з коаліції вийшла «Радикальна партія», «Батьківщина», а згодом вийшла і «Самопоміч». І от коли вийшли «Самопоміч», склад коаліції зменшився, у лютому 2016-го року до коаліції входило 217 депутатів, і не відповідав її існуванню», – заявив юрист.

Водночас Володимир Пилипенко зауважив, що в Конституції чітко передбачено, що до складу коаліції щонайменше має входити 226 депутатів.

Окрім цього, юрист нагадав, що ще у 2008-му році Конституційний Суд постановив, що зменшення фактичної кількості депутатів до кількості меншої, ніж передбачено в Конституції, фактично означає розпад самої коаліції.

«Таким чином, коаліція припинила своє існування на підставі тлумачення правової позиції того ж Конституційного Суду», – додав гість програми.

А рішення «Народного фронту» про вихід з коаліції, на думку політика, – це юридичні піар-ходи тих фракцій, які найбільше хотіли залишитися у парламенті.

«Тому Президент діяв у повній відповідності до Конституції. Це моя позиція як юриста», – резюмував Володимир Пилипенко.

Нагадаємо, сьогодні, 11 червня, Конституційний Суд розглядав законність указу Президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 15:00 :07