Представник РЄ Міятович спростувала заяву Росії про свій візит до Криму, – Кулеба

Візит комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович до окупованого Росією Криму наразі не погоджений.

Це передає Європейська правда з посиланням на постійного представника України при Раді Європи Дмитро Кулеба.

За його словами, повідомлення комісара про те, що вона планує візит, одна він ще не погоджений, стало реакцією на прес-реліз російського міністерства закордонних справ від 11 червня. Напередодні прес-служба МЗС Росії заявила, що «досягнуто домовленості про поїздку комісара РЄ з прав людини Міятович до Криму 7-11 жовтня цього року».

«Я хочу привернути увагу до того, що повідомлення комісара спростовує російську заяву. Візит не погоджено. Більше того, він в принципі не може бути погоджений з Росією як державою-окупантом без досягнення відповідних домовленостей з Україною як державою, частиною якої є Крим», – заявив Кулеба.

«Нагадаю, що позиція України дуже чітка та легітимна: візити міжнародних органів до Криму мають відбуватися відповідно до українського законодавства і заїзд на територію Криму має відбуватися з території України», – підкреслив дипломат.

«Видається, що російська сторона у притаманній манері пішла на цю провокацію, щоб імітувати свою начебто конструктивну позицію напередодні червневої сесії ПАРЄ. У разі подання своїх повноважень російською делегацією безумовно буде ініційоване оскарження цих повноважень. Щоб виграти голосування росіяни й надсилають «позитивні» сигнали про готовність пустити комісара до Криму», – додав Кулеба.

Нагадаємо, регламентний комітет ПАРЄ схвалив резолюцію, яка може змінити правила організації щодо запровадження санкцій стосовно делегацій. Цей крок може призвести до повернення російської делегації у ПАРЄ.

Асамблея розгляне затверджений комітетом проект резолюції наприкінці червня.

Читайте більше новин на тему: окупований Крим

загрузка...
загрузка...
Loading...