Політолог пояснив, чому позиція представника Зеленського у КСУ виглядала слабшою

ZIK

В указі президента України Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради немає мотиваційної частини, а лише перелічені статті Конституції. Саме тому на вчорашньому засіданні в Конституційному суді України позиція представника Зеленського щодо правового рішення розпуску парламенту і конституційності указу президента – виглядала слабшою.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK розповів політолог Валерій Димов.

«З точки зору політології, зараз все відбувається правильно, адже Зеленський захотів розпустити те, що вважалося непопулярним. Він навіть сам говорив про те, що непопулярне треба «мочити». Тому з точки зору мотивації, розпуск парламенту наче й відповідає правилам політичної боротьби, але є питання щодо законності», – сказав Димов.

Він наголосив, що в указі президента про розпуск Верховної Ради немає мотиваційної частини, а лише перелічені статті. І якраз це для Конституційного суду може стати аргументом.

«Якщо аналізувати, чия позиція була сильнішою у КСУ, то виглядає на те, що представник Зеленського, який говорив про правове рішення розпуску парламенту та конституційності указу президента,  виглядав слабше. Оскільки, посилався на речі, яких немає в Конституції», – прокоментував він.

За його словами, ще 8 квітня 2010 року було ухвалено рішення щодо того, що коаліція може складатися не тільки з політичних фракцій, а й із народних депутатів. Тому, коли представник Зеленського каже, що мажоритарники не мають права бути в коаліції, це викликає здивування.

«Дуже дивно, коли рішення КСУ трактують, як таке, що воно було ухвалено за часів Януковича. Так,  можливо, я також був з ним не згідний, але воно ж існує. Тому зараз в мотиваційній частині виглядає на те, що є кандидати в депутати першого сорту, також є депутати, які прийшли за списками і вони мають ще більшу легітимність, бо можуть обирати виконавчу гілку влади. І є громадяни іншого сорту, тобто депутати, які нібито не мають права входити в коаліцію», – додав Димов. 

Нагадаємо, вчора, 11 червня, Велика палата КС розпочала розгляд справи щодо відповідності Конституції указу «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради 8-го скликання та призначення позачергових виборів».

Loading...
Loading...
Loading...