Новини » Політика 3720

Парубій має сісти у в’язницю, якщо КСУ підтвердить легітимність розпуску Ради, – Купрій

ZIK

Якщо Констуційний Суд підтвердить легітимність указу Президента, а я впевнений, що він це зробить, то дуже важлива людина має сісти у в’язницю. Це пан Парубій. Саме він подавав подання від неіснуючої на той час коаліції для того, щоби Президент вніс кандидатуру Гройсмана, аби його затвердили Прем’єр-міністром.

Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Віталій Купрій.

Нардеп, коментуючи розгляд КСУ указу Президента про розпуск Верховної Ради, підкреслив, що особисто він уже давно заявляв про те, що коаліції у парламенті немає. Купрій сподівається, що і Конституційний Суд підтвердить легітимність указу Президента.

«Я думаю, що судді не наважаться робити такі кроки – іти всупереч волі народу. Гадаю, буде прийняте нормальне конституційне рішення, оскільки навіть існуюча коаліція або представники коаліції не надали жодного доказу, де було б підтверджено склад коаліції з 226 народними депутатами», – зауважив Віталій Купрій.

За його словами, приєднання «мажоритарників» до коаліції після того, як вона фактично розпалась, є неможливим.

«Навіть сам Конституційний Суд раніше роз’яснював, що якщо коаліція розпалася, має бути новий процес, нові домовленості і конституційна угода», – додав Купрій.

Також народний обранець вважає, що якщо Констуційний Суд підтвердить легітимність указу Президента, то спікер ВРУ пан Парубій сяде у в’язницю.

«Якщо Констуційний Суд підтвердить легітимність указу Президента, а я впевнений, що він це зробить, то щонайменше одна дуже важлива людина має сісти у в’язницю. Це пан Парубій. Тому що саме він подавав подання від неіснуючої на той час коаліції для того, щоби Президент вніс кандидатуру Гройсмана, аби його затвердили Прем’єр-міністром. Тобто це означає, що і прем’єр, і уряд – нелегітимні. Ось такі жахливі юридично-правові наслідки має ця ситуація, за які треба відповідати. Будемо казати, що це службове підроблення, яке вчинив Парубій», – прокоментував Віталій Купрій.

Нагадаємо, 21 травня Президент Володимир Зеленський видав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів. Указом він призначив позачергові вибори до ВРУ на 21 липня 2019 року.

62 нардепів звернулися до КСУ щодо конституційності указу Президента про розпуск Верховної Ради.

11 червня 2019 року у КСУ розпочалося засідання, на якому суд розглядав законність розпуску Президентом України Володимиром Зеленським, Верховної Ради.

Президент України Володимир Зеленський прийшов на засідання, як і обіцяв. Він виголосив промову і покинув залу суду.

 

Loading...
Loading...
Loading...